Patřil k české návrhářské špičce a jeho modely na sebe oblékají hvězdy showbyznysu, ale i neznámé ženy, které chtějí vypadat neotřele a přitom elegantně. Spolupodílel se i na kolekcích bižuterie z českého Jablonexu. Jeho módní kreace vlastní ve svém šatníku na čtyři stovky současných celebrit. Kopřiva se staral například o garderobu většiny hlasatelek z České televize, oblékal zpěvačku Evu Pilarovou, šatil ale i další pěveckou legendu – Ljubu Hermanovou...  Jeho práci si cenili jak na přehlídkových molech, tak i v divadle a televizi.

Pražský rodák Zdeněk Kopřiva nebyl jen talentovaným módním návrhářem. Málokdo také ví, že byl Mistrem lidové tvorby vizovického pečiva či že dlouhá léta působil jako redaktor módní rubriky časopisu Textil žurnál. Učil na pražské Soukromé škole mistrovského designu a na Střední technické umělecké škole v Radlicích. Průběžně uváděl módní přehlídky na veletrzích módy v Praze a Brně.

Kopřivovy modely nejsou ani bláznivě „ujeté“, ale vyznačují se klasickou elegancí. Jeden jeho model dokonce najdete v Muzeu moderního umění v New Yorku.

Nové originální modely od návrháře Zdeňka Kopřivy si už ale žádná z žen neobleče. Zdeněk Kopřiva, pozorný manžel a otec dvou dospívajících dcer Mariny a Daniely, nečekaně zemřel v neděli ráno 4. května při tragické nehodě. Bylo mu pouhých 47 let.

Poslední rozloučení s předčasně zesnulým Zdeňkem Kopřivou se uskuteční v pondělí 12. května ve 14.15 v pražském Motole.

Reklama