Americký popový zpěvák Michael Jackson včera zemřel. Zdravotníci z amerického Los Angeles byli do domu slavného zpěváka přivoláni v 12.26 hodin místního času. Když přijeli na místo, Jackson nedýchal. Po provedení kardiopulmonální resuscitace zdravotníci Jacksona převezli do losangeleské nemocnice UCLA Medical Centre. Ve 14.26 hodin byl Michael Jackson prohlášen mrtvým. Zemřel s největší pravděpodobností na zástavu srdce.

Pitva bude provedena dnes a výsledky by měly být známy už odpoledne.

Do médií se dostala poslední fotografie Michaela Jacksona

Poslední fotografie legendárního amerického zpěváka Michaela Jacksona, na které ho lékaři resuscitují, se už objevila v médiích. Fotografii na svých webových stránkách například zveřejnil i server News.com.au. Kromě fotografií se na stránkách televize Hollywood.tv objevily záběry sanitky, která Jacksona odvezla z jeho domu ve čtvrti Holmby Hills do losangeleské nemocnice, kde Jackson včera odpoledne zemřel.

Michael Jackson loňský rok oslavil své 50. narozeniny. Více o jeho životě se dočtete ZDE

Narodil se 29. srpna 1958 ve městě Gary ve státě Indiana. Do světa showbyznysu se dostal už jako dítě, když se v roce 1964 přidal ke svým sourozencům a společně vytvořili formaci zvanou The Jackson 5. První společnou desku vydali v roce 1969, v Michaelových 12 letech.

Jackson se ale poté stále více začínal věnovat sólové kariéře a s bratry vystoupil naposledy v roce 1984. První sólovou skladbou Michaela Jacksona byla balada Got to Be There, kterou nazpíval v roce 1972. Jeho album Thriller z roku 1982 je označováno za nejprodávanější nahrávku všech dob.

V roce 2003 byl Jackson obviněn ze zneužívání nezletilého chlapce. Ačkoliv byl po dvou letech zproštěn obžaloby, po tomto incidentu se stáhnul do ústraní. Více ZDE

Na letošní rok Jackson ohlásil svůj comeback a připravil v londýnské O2 aréně sérii koncertů, kterou měl zahájit 8. července. Více ZDE

Původní počet plánovaných koncertů byl kvůli velkému zájmu fanoušků zvýšen z deseti na celkových 50 představení.

Smrt krále popu zasáhla celý umělecký svět, truchlí Madonna, Presleyová, Jones i Shieldsová

Náhlá smrt padesátiletého amerického zpěváka Michaela Jacksona vyvolala smutek jeho fanoušků i uměleckého světa. Král je mrtev, zní ze všech stran:

„Jsem naprosto zničený touto tragickou a neočekávanou zprávou,“ řekl hudební producent Quincy Jones, který s Jacksonem spolupracoval na třech jeho nejprodávanějších albech – Off the Wall, Thriller a Bad.

„Nemám slov pro to, že Michael tak náhle v tak mladém věku od nás odešel,“ pokračoval Jones. „Byl dokonalým umělcem a jeho přispění a odkaz budou ve světě znít napořád. Dnes jsem ztratil svého malého bratra a část mé duše odešla s ním,“ dodal slavný producent.

Své prohlášení zveřejnila i zpěvačka Lisa Marie Presleyová, dcera Elvise Presleyho a bývala Jacksonova manželka. „Jsem ve všech svých citech velmi zarmoucená a zmatená. Mám zlomené srdce za jeho děti, které pro něj byly vším, a za jeho rodinu. Je to ve všech ohledech tak obrovská ztráta, že mně schází slova,“ uvádí Presleyová.

Dlouholetou přítelkyní Michaela Jacksona byla americká herečka Brooke Shieldsová. „Mé srdce je schváceno smutkem kvůli zničující ztrátě mého skutečného přítele Michaela. Byl neobyčejným přítelem, umělcem a přínosem celému světu. Připojím se k jeho rodině a jeho fanouškům, abychom oslavili jeho mimořádný život a truchlili za jeho předčasný odchod,“ řekla Shieldsová.

Další popová megahvězda Madonna se vyjádřil pro časopis People. „Nemůžu kvůli té smutné zprávě přestat brečet. Vždy jsem Michaela Jacksona obdivovala. Svět ztratil jednu ze svých největších osobností, ale jeho hudba bude žít navěky. Mé srdce je s jeho třemi dětmi a dalšími členy jeho rodiny. Bůh jim žehnej,“ uvedla Madonna.

Blízká přítelkyně zpěváka Elizabeth Taylorová byla smrtí Jacksona natolik šokovaná, že tragickou událost nedokázala komentovat a pouze uvedla, že „je příliš zničená, aby poskytla nějaké prohlášení“.

„Opravdu smutná zpráva. Měl talent od Boha,“ prohlásil bývalý kytarista skupiny Guns N' Roses Slash, který si v roce 1991 zahrál v Jacksonově hitu Black or White.

Zpěvačka a Jacksonova přítelkyně Liza Minnelli řekla, že zpěvák byl dobrým, upřímným, úžasným člověkem. „Byl to rovněž jeden z největších popových umělců v dějinách,“ dodala. Podotkla také, že Jacksona milovala.

Chybět bude hvězda popové hudby i herečce Jane Fondové. „Jsem šokována. Můj přítel Michael Jackson je mrtvý,“ komentovala to.

S kondolencí rodině a všem fanouškům se připojil i kalifornský guvernér a Arnold Schwarzenegger. „Byl to jeden z nejvlivnějších postav a jedna z ikon hudebního průmyslu. Naše srdce jsou s Jacksonovou rodinou, Michaelovými dětmi a jeho fanoušky na celém světě,“ vzkázal Schwarzenegger.

„Když jsem poprvé uslyšela tu smutnou zprávu, nemohla jsem tomu uvěřit. Neznám většího profesionála a umělce, než byl Michael. Několikrát jsme společně vystupovali a byl úžasný, jak miloval své fanoušky a oni milovali jeho,“ uvedla pro televizi CNN zpěvačka Cheryl Crowová.

Celine Dionová na Michaela Jacksona vzpomínala se slovy: „Je to strašná tragédie. Pro moji rodinu je to obrovská ztráta, byli jsme dobří přátelé. Michael nikdy nezemře, jeho hudba bude žít dál. Můj syn poslouchá jeho skladby a další generace bude jeho hudbu mít ráda stejně tak, jako ji máme rádi my,“ řekla Dionová, která zároveň podotkla, že celý život žil Michael pod tlakem své rodiny a přátel.

Co na Jacksonovu náhlou smrt říkáte vy? Byla jste jeho fanynkou?

Reklama