žemlovka

Jedním z jídel, na které nám školní jídelna lehce zdeformovala vzpomínky, je žemlovka. V té horší variantě je to nákyp ze starých rohlíků, rozmočených v mléce s vejcem a proložených nastrouhanými jablky. V té lepší se budete divit…

Čtěte také

Snadné lidové jídlo, které zvládne připravit i začínající kuchařka. A když nad ní přestaneme přemýšlet jako nad levným jídlem, ideálním ke spotřebování přebytků z kuchyně, vykouzlíme lahodný moučník nebo hlavní chod.

Na velikosti záleží

Pro větší počet strávníků, kterým žemlovku připravujeme na oběd, vybereme větší zapékací misku. Doporučujeme použít formu s nepřilnavým povrchem, kterou ještě předem vymažeme máslem a vysypeme strouhankou.
Když podáváme žemlovku jako zajímavý dezert, chceme, aby hezky vypadala a zaujala na první pohled. Upečeme ji v malých formičkách. Výborné jsou tvarovací kroužky od Tescomy nebo keramické zapékací mističky s pokličkou. Obojí vymažeme a vysypeme strouhankou stejně jako velkou zapékací mísu.

Základ – rohlíky, nebo něco lepšího?

Do klasické žemlovky se používá obyčejné bílé pečivo – rohlíky nebo žemle. Samozřejmě, že si s nimi vystačíme, ale zkuste trochu zakouzlit už se základní surovinou. Skvělá žemlovka je z vánočky, sladkých makových rohlíků nebo croissantů.

Vejce, mléko a ovoce…

V jednodušší variantě receptu rozšleháme vejce s mlékem, ochutíme cukrem a v této směsi namáčíme nakrájené pečivo. My si však chceme s receptem vyhrát a tak oddělíme žloutky od bílků. Z bílků vyšleháme se špetkou soli a trochou cukru sladký sníh. Žloutky vmícháme do mléka nebo smetany,  opět malinko dosladíme.

Do bílků opatrně vmícháme tvaroh, žervé nebo mascarpone. Směs žloutků a mléka budeme používat na namáčení připraveného pečiva.

A teď jedna z nejdůležitějších surovin. Ovoce. Záměrně nepíšeme o jablkách, protože žemlovka s hruškami nebo směsí jablek a hrušek, je dokonalá. Připravené ovoce oloupeme, nakrájíme na menší kousky nebo nastrouháme na hrubém struhadle a osmahneme na másle, necháme mírně zkaramelizovat.

Další kouzelnou surovinou, která do připravené klasiky vnese trochu jiné chuti, jsou oříšky. Skvěle se hodí hlavně vlašské ořechy, můžeme použít ale i mandle nebo pekanové ořechy. Ty nasekáme nadrobno a zlehka opražíme na pánvičce. Kdo má rád hrozinky, může je také použít a předem namočit v rumu.

žemlovka

Navrstvit, upéct a podávat

Všechny součásti máme připraveny, pustíme se do práce. Pečivo nakrájené na plátky namočíme z obou stran ve směsi žloutků a mléka nebo smetany. Naskládáme na dno zapékací formy. Na pečivo vrstva ovoce, posypat praženými oříšky, vrstva bílkového sněhu a opět vrstva pečiva. Takto střídáme jednotlivá patra, až jsou všechny suroviny vypotřebované. Horní vrstvou by mělo být pečivo.

Moje maminka žemlovku ještě na konci vylepšovala. Po zhruba 20 minutách v troubě rozpálené na 180 °C ji vyndala ven a pokryla vrstvou sladkého bílkového sněhu, který už nechala v troubě jen lehce zezlátnout.

Žemlovka s čokoládovými hruškami

1 menší vánočka
višňový džem
3 vejce
150 ml mléka nebo směsi mléka a smetany
3 velké hrušky
100 g kvalitní čokolády
máslo
cukr podle chuti

Hrušky oloupeme a nakrájíme na malé kostičky. V pánvičce rozpustíme kousek másla, na kterém hrušky necháme asi deset minut zkaramelizovat. Po deseti minutách přidáme nalámanou čokoládu a odstavíme z tepla. Čokoláda se rozpustí a my ji promícháme s hruškami.
Připravené malé zapékací mističky si vymažeme máslem. Vánočku nakrájíme na plátky, které z jedné strany pomažeme višňovým džemem.
Žloutky oddělíme od bílků. Z bílků ušleháme sníh, do kterého dáme i trochu cukru moučka, aby byl sladký. Žloutky smícháme s mlékem a také trochu ochutíme cukrem. Namazané kousky vánočky namočíme z obou stran v mléce se žloutky a naskládáme na dno zapékacích misek, džemovou stranou nahoru. Na vánočku dáme vrstvu hrušek s čokoládou, opět vánočku, opět hrušky a zakončíme vánočkou.

Dáme zapéct do trouby vyhřáté na 200 °C, asi na dvacet minut. Hlídáme, aby se nám povrch nespálil. Potom z ušlehaného sněhu uděláme na jednotlivých porcí kopečky, které můžeme ještě posypat třeba praženými mandlemi nebo oříšky a ještě pár minut necháme v troubě, než povrch sněhu zezlátne.

Ještě stále si myslíte, že žemlovka je nudné jídlo ze školní jídelny?

Čtěte také

Partnerem článků v rubrice Vaření je značka Maggi a stránky www.maggi.cz, kde najdete mnoho zajímavých receptů. Chceme vám doporučit i facebookové stránky značky, kde se stále něco děje a každý den zde najdete zajímavé tipy a inspiraci – můžete se stát členem https://www.facebook.com/MaggiCZSK

 

Reklama