Plundrová štafetka nebo zauzená medvědí paštika patří ode dneška mezi jedenadvacet výrobků, které ponesou logo Potravinářský výrobek Středočeského kraje.

Vyhlášení za rok 2008 proběhlo na výstavišti v Lysé nad Labem v rámci výstavy Zemědělec. Výrobky nejlepších středočeských výrobců mohli návštěvníci ochutnat přímo na místě u jednotlivých stánků.

Jsme masožravci
Největší fronta stála u řezníka na šunkovou tlačenku a uzenou medvědí paštiku. František Dolejší, který je jedním z oceněných, na sebe prozradil: „Držíme se té tradice, že se má dělat uzenařina z masa, a můj otec mi vždycky říkal, když jsme začínali, že výrobek musí být cítit masem a pak kořením.“  
 

 

Třináct porotců hodnotilo desítky potravin celý den. Důležitým kritériem nebyla jen chuť, ale i vzhled, vůně nebo způsob zpracování. Všichni členové komise museli před soutěží dokonce absolvovat náročné tzv. senzorické testy. Přihlášené výrobky soutěžily v sedmi kategoriích.

Patentované logo smějí ocenění výrobci užívat dva roky, po celou dobu ale musí splňovat podmínky pro udělení ocenění. Na to budou dohlížet členové kontrolní komise, kteří mohou výrobky kdykoliv náhodně zkontrolovat.

Reklama