Mezi devátou a jedenáctou dopoledne se můžete na svých cestách potkat s dopravní komplikací. Zemědělci se svými traktory hodlají vyjet na silnice a protestovat tak proti plánované spotřební dani na víno a ukončení podpory zelené nafty.

Kolegyně Saša se dnes ráno dostala do dopravní zácpy. Zatím za to nemohli zemědělci, ale popeláři, kteří už sice neruší hlukem noční klid, ale občas vám ucpou ulici. Možná i vy se dnes dopoledne setkáte s blokádou na silnicích. Cestu vám pro změnu znepříjemní zemědělská technika, která hodlá mezi 9. a 11.vyrazit na silnice a protestovat tak proti plánovaným opatřením, která by se jich měla citelně dotknout. Zavedení spotřební daně na víno a zrušení podpory zelené nafty. Zvláště zelená nafta jim tzv. leží v žaludku, protože se projeví na zdražení cen zemědělských produktů.

Byli bychom tak jediní z evropské sedmadvacítky, kteří nebudou využívat výhod zelené nafty a sníží se nám konkurenceschopnost na trhu.

Co si tom myslíte, milé ženy-in? Má se šetřit všude a zrušit výhody zemědělcům, nebo byste jejich  protesty podpořila?Co by vám vadilo více? Spotřební daň na víno, nebo zrušení zelené nafty?

Více například na: idnes.cz

Reklama