Sesuvy půdy, záplavy, hurikány, zemětřesení. Chille, Haiti, Japonsko, teď Island a další. Na samotné aktivitě Země by ještě nebylo nic tak divného. Co je zarážející, jsou intervaly mezi jednotlivými událostmi a jejich intenzita.

z

Výrazných výkyvů a nestabilního klimatu jsme si všimli už i my tady v mírném pásmu. Buď je obrovská zima, nebo ukrutné vedro. Když bouřka, tak padají stromy a blesky zapalují, co mohou. Když sněží, tak pomalu věčnost a tak dále.

Posledních pár let nemůžeme mluvit o průměru. Stále jsme na tom ale dobře, oproti jiným.

Naštvali jsme maminku?

Nejsme sami, kdo se ptá, co se děje. Nejsme jediní, komu je to divné, a ojedinělá není ani obava z toho, co přijde příště.

Slyšela jsem hodně názorů za poslední dva roky a nejeden je o tom, že „Země se zlobí a teď nám to spočítá“.

Nebylo by divu, kdyby – za předpokladu, že Země je skutečně živá – jí došla trpělivost.

I sebehodnější maminka je občas hodně rozzlobená. To pak dítko dostane výchovný pohlavek, a když to nepomůže, tak pořádný výprask.

A my bychom si ho asi i zasloužili. Vždyť co pro ni děláme? Čím bychom si mohli vysloužit její pochvalu a vlídné zacházení?

Fakt, že já, vy a mnozí jednotlivci doma pečlivě třídíme odpad a neodhazujeme plastové láhve v lese, jde obratem k šípku, když – naše pečlivě natříděné plasty a sklo následně zase my, ale teď už ne jednotlivě, s klidem nakydáme na černou skládku a shrábneme nemalou dotaci za ekologickou likvidaci.

Prachy jsou nám najednou mnohonásobně víc než starost o jediné životní prostředí, ve kterém jsme schopni v celém vesmíru existovat.

Jako rodičům nám záleží na budoucnosti našich dětí. Jako společnosti je nám potomstvo ukradené.

b

Co na tom, že jednotlivě chráníme ohrožené druhy, stavíme rezervace, hlídáme každý přírůstek, počítáme zvířata pomalu na prstech, rozdáváme pokuty za zabití vzácných živočichů, když vzápětí jako celek hubíme masově celé kolonie fauny i flóry pro pár dolarů za barel, pro parádní zbraň proti nám samým, pro co největší obrat?

Máme plnou pusu ekologie. Ale když máme pustit chlup, udělat pár kroků navíc, něco málo obětovat, jde všechen rozum a zásady do háje.

Jestli mají pravdu ti, kdo tvrdí, že to, co se teď děje se Zemí, je její vlastní obrana proti nám, mělo by to rozhodně logiku i důvod.

Jednotlivě jsme skvělí – globálně nestojíme za nic.

A co když za to nemůžeme? Země vrávorá?

Člověk nemusí být vůbec vyznavačem různých konspiračních teorií ani náboženský fanatik, aby neměl obavy, že se s naší planetou děje něco podivného.

Velké zemětřesení postihlo Haiti, Chile a Čínu.

Zahynuly tisíce lidí. Sopka na Islandu vrhla oblak popela na Evropu.

Před pár dny byla zaznamenána menší zemětřesení v Afghánistánu, Papui Nové Guinei a Dominikánské republice.

A brzy přijdou další... možná už příští týden

s

Je Země najednou nestabilní? Vrávorá? Děje se něco? Ale co a proč?

Je těžké se při schopnostech internetu, velké míře svobody slova a při vědomí, že ne všichni jsme rozumní, něčeho seriózního se dobrat.

Navíc, kdyby se skutečně něco dělo, a teď budu opravdu přísně racionální – myslíte si, že by nám to oficiálně někdo řekl dřív, než by to bylo nezbytně nutné? No NE!

A není se čemu divit.

Ve světě náboženských fanatiků, psychicky labilních osob a hrabivých cvoků by to bylo velmi nerozumné.

Myslíte, že je tohle http://www.exopolitika.cz/news/obrovska-ufo-kolem-slunce-nasa-tvrdi-zavada-fyzik-pravi-obrovska-ufo-vyuzivaji-slunecni-hvezdne-brany/ pravda??

Trochu přitažené za vlasy, ale ví Bůh co tam nafotili.

Nikdo nám neřekne, co to neskutečnosti je, a na poruchu či kaz na nahrávce uvěříme stejně neochotně jako na kosmické lodě.


Všechny mytologie, které jsem měla možnost nastudovat, hovoří ve spojitosti se Sluncem o něčem, odkud občas přichází něco, co čas od času zcela změní život na Zemi.

Vždycky tomu předcházely dramatické události, nestabilní klima a sílící seizmická aktivita.

Sumerové například hovoří o Anunaki, Nibiru, Červené planetě, Narušiteli... Seveřané mají pro „ragnarek“ také specifikum. Co? DRUHÉ SLUNCE.

A mohla bych pokračovat přes Aztéky, Maye, indiány kmene Hopi a další a další.

Osobně jsem nakloněna myšlence, že pokud se se Zemí něco děje, pokud na ní působí cosi, co jí způsobuje ono vrávorání a extrémní aktivitu, stojí za tím síla Slunce. Ať už toho našeho, nebo zcela jiného...

sl

Jakou roli sehraje naše životadárná hvězda v dalším pohupování našeho domova, kolísání magnetického pole, nestability a tím i sílících extrémních jevů, nikdo neví.

Každopádně nemá vůbec smysl stavět archy, zahrabávat se do země, vybírat konta či pořádat masové exody.

Ono totiž jaksi není kam zalézt ani kam utíkat.

Pokud tohle všechno spěje k nějakému závěru, nějaké přeměně, nebo co já vím, co z toho všeho je pravda, je to tak velké, že můžeme klidně zůstat rozumní a pasivní.

Obdobné téma jsme rozebírali na Ženě- In už loni s tím, že v roce 2010 budeme vědět zase o něco víc.

Pořád se dozvídáme něco nového. Pravda informace je třeba si skládat, ale je dobré trošku tušit...

http://tn.nova.cz/magazin/hi-tech/veda/tajemny-ukaz-se-pohybuje-4x-rychleji-nez-svetlo.html

Nebo se taky nemusí stát vůbec nic a všechno zase přejde tak, jako to začalo.

Reklama