Přestože jsou Thajci často popisováni jako národ, který má rád zábavu a pohodu, jsou tito lidé hluboce přemýšliví, pevně oddaní buddhistické víře, loajální ke své královské rodině a pyšní na 700 let trvající, nikdy neztracenou samostatnost.

Hlavní město Bangkok leží na naplavených březích řeky Chao Phraya, pouze několik kilometrů nad ústím do Thajského zálivu.
V tomto hospodářském, průmyslovém a finančním centru země sídlí i královská rodina. Pozoruhodné je, jak se zde setkává moderní svět s tradicemi - například vysoké bankovní domy jsou ozdobené domečky duchů (aby se nepřihodilo neštěstí).

Velké dobrodružství zažijete také při cestování po Bangkoku.
Můžete si vybrat, zda pojedete autobusem, taxíkem, mototříkolkou tuk-tuk, moderní nadzemní dráhou nebo lodí po vodních kanálech - to si budete připadat jako v Benátkách.......

K hlavní turistickým lákadlům patří královská kaple Wat Phra Keo, kde se nachází nejslavnější socha Buddhy, takzvaná Smaragdová. Sousední chrám Wat Po se pro změnu může pyšnit nejdelší sochou ležícího Buddhy.
Buddhovu unikátní třímetrovou sochu celou ze zlata si můžete prohlédnout v chrámu Wat Traimit. Tenhle skvost byl objeven až v roce 1955 - do té doby byl několik století maskován sádrou.

Stále ještě hledáte důvod, proč tuto zemi navštívit? Pak věřím, že vás přesvědčí thajská kuchyně. Je, nejen podle mě, sama o sobě důvodem, proč se do tohoto království vydat.
Je velmi chutná, nápaditá a patří k nejlepším na světě. Unikátní chuť je dána různorodostí použitých potravin a také láskou Thajců k dobrému jídlu.
Daří se zde zelenině, ovoci a také mnoha druhům bylin a koření. Mezi nejoblíbenější patří chilli, kmín, česnek, zázvor, máta, galanga, šalotka a koriandr. Chybět samozřejmě nesmějí ani ryby, drůbež, prasátko a rýže, rýže a zase rýže. V Thajsku se totiž téměř nepěstuje obilí, a tak pečivo ani knedlíky v jídelníčku nenajdete.

                                                                                                                         Miky