Teda dneska - když ujet, tak ujíždím mimo téma. Mám totiž radost. Pravděpodobně ji sdílím jen se svou rodinou, ale každý zvířátkomil mě snad pochopí.

     Před třemi týdny se dcera rozhodla, že si vymaluje pokoj a protože ho sdílí spolu se želvákem Čerťasem, který bydlí ve velikém akváriu, bylo třeba ho na dobu malování přestěhovat. Na tu chvíli , než se vylije akvárko a přestěhuje do vedlejšího pokoje, dala želváka do velkého koše na prádlo a přenesla ho do synova pokoje. Když přemístila akvárium a chtěla želváka znovu nastěhovat, zjistila, že koš je prázdný a milý Čerťas emigroval. Dva dny jsme obraceli pokoj doslova naruby, lezli pod skříně a odtahovali nábytek a výsledek byl nulový. Dokonce, při podezření, že se ho zmocnil některý z našich pejsků, jsme prošli celou zahradu a zase nic. Nakonec jsme to tedy vzdali se smutnou představou, že želváka najdeme až po čichu. Byla to záhada, protože kam se může ztratit tvor zvící polévkového talíře, že ho nikde není vidět ani kousek, to nepochopím.

     Dcera nastěhovala po malování prázdné akvárium na místo a vyhodila prospekt na nové vzduchování s tím, že už tedy bohužel nebude potřeba. Drželi jsme smutek.

     Tuto neděli synka probudilo drápání na ruce, kterou spustil z postele. Když otevřel oči, vedle postele vesele pochodoval želvák! Tak nevím, nedovedu si to vysvětlit, napadá mě teleportace, únos mimozemskou civilizací, levitace a jiné nesmysly. Pan Däniken by měl radost. A tak jsme zmizení a znovuobjevení našeho želváka přestali řešit.

Tak nevím – nejsem ujetá?

 Vikina007


Jo, jseš, ale já mám ujeté lidi - mile - rád :)

A vy? Víte, kde byl želvák schovaný? A nepřijde vám to divný?

Reklama