Já to mám s vírou jednoduché. Jsem ateista, a ty, co věří v Boha, neodsuzuji. Jenom je někdy nechápu. Proč to s tou vírou tak přehání? Proč jsou někteří tak zažraní a nutí do víry např. i své děti? Moje děti se smějí rozhodnout, jak samy uznají za vhodné. Pokud vycítí potřebu víry, nebudu jim dělat problémy.

Jsem sice bez víry, ale v kostele jsem byla několika kamarádkám na svatbě. Svatba v kostele je rozhodně lepší než někde na radnici. Zrovna minulý týden se vdávala moje neteř. Vybrali si krásný kostel, a přesto, že jsou oba ateisté, byla svatba v kostele. Pan farář, asi tak 35 let, velice sympatický člověk, měl asi 10-ti minutové zpoždění. A víte, proč? Odběhl si koupit CD, protože prý bude odpoledne něco vypalovat. To nás všechny pobavilo. A obřad byl opravdu nádherný, brečela jsem jako želva. Žádné přehnané modlení, prostě něco úplně jiného. Pan farář byl i na svatební hostině a dobře se s ním povídalo.

A pak mám případ naprosto odlišný. Občas vozíme babičku do kostela. Farář, šílený fanatik, (mně odporný svým zjevem), osahával chlapce při mši. Prasák. A myslím si, že takových je víc. Jen trvalo dlouho, než to některý z chlapců řekl rodičům. A byl rychlý konec jeho mší. Sbalil si talár a je fuč.

Hlavně, že pro některé jsou věci kolem sexu TABU a sami za zdmi kostela......

bamofi


Děkujeme za příspěvek.

Sexuální delikty kněží jsou samozřejmě problém a měly by se řešit - a to nikoliv jen potrestáním provinilců, ale především změnou systému výběru, výchovy a přípravy na svěcení budoucích kněží, aktivním úsilím o získávání vhodných kandidátů atd. Zkrátka biskupové by se měli začít starat také o klér (tedy ne že by to někteří nedělali, ale je jich málo...).

Co si myslíte o celibátu, ženy-in? A o sexuálních deliktech kněží? Souvisí to spolu? Jaké jsou Vaše zkušenosti s knězi?

Podělte se s námi o své zážitky a názory na redakce@zena-in.cz!

Reklama