Želvičky jsou mimo jiné i starodávný amulet, blesklo mi při čtení hlavou, jeden takový je součástí mé zahradní zvonkohry, jednu mám od kamarádky na pracovním stole vedle počítače a jednu kamennou mám v náramku, co jsem dostala jako suvenýr z cest.
5ef9db3866a0bobrazek.png

Foto: Shutterstock

Želva je v čínské mytologii velice rozšířeným symbolem. Podle knihy o symbolech je znamením stability a štěstí, její krunýř je podle mystiků znázorněním nebe a spodek země, je tak podle esoterických nauk spojena jak se zemí, tak i s nebesy.

Želva jako mocný bájný živočich vystupuje v celé řadě mýtů o stvoření vesmíru, můj milovaný autor Terry Prattchett na ní ve svých knihách dokonce postavil celý pozemský svět.

Želvy jsou po celém světě vyhlášené svou dlouhověkostí, běžně se dožívají více než 100 let a pro své mystické spojení nebe a země byly předurčeny k všelijakým věšteckým praktikám. Na některých místech se dochovaly zmínky o věštění z želvího krunýře, šlo o to, že se zahřály kosti a následně se věštilo ze vzniklých prasklin, které se žárem objevily. Jiné prameny hovoří o věštění, které se provádělo přímo z krunýře - z jeho vzoru.
5ef9da8607b0bobrazek.png
Foto: Shutterstock

Podle feng-šuej je spojení mezi nebem a zemí, které symbolizuje toto bájné zvíře, základem víry, že dočasným místem pro duši, při cestě k dosažení nirvány je právě želva.

Želva dále podle bájí patří mezi čtyři božská zvířata. Na východě je azurový drak, na jihu pták, na západě bílý tygr a na severu černá želva, která je někdy nazývána černý válečník.

V tomto učení je želva symbolem štěstí, neproniknutelnosti, síly a obrany.

Želvičky jsou především v asijském světě uctívány v chrámech a na festivalech či velkých rodinných událostech se pečou želvy z mouky jako obětiny.

Lásku k těmto pomalým zvířátkům vyznává i buddhismus, zabít želvu se považuje za znamení smůly, naopak krmení želviček zvlášť v buddhistických chrámech, kde jsou často chovány ve vodních nádržích, znamená příliv štěstí. Želva je odjakživa pro buddhisty významným spirituálně nabitým zvířetem.


5ef9dc7dd4639obrazek.png
Foto: Shutterstock

Pro amulet domova se doporučuje dračí želva, ta má ve feng-šuej několik podob a každá znamená něco trochu odlišného.

  • Dračí želva, jež sedí na mincích a zlatých ingotech, je nositelkou štěstí, dlouhověkosti, ochrany a harmonie.
  • Dračí želva, která má na zádech malinkou želvičku, představuje vznikající příležitost, ať již pracovní, nebo jinou, dále plodnost a zajištění rodiny, pokud má želva na krunýři dvě malinké, jedná se o zajištění zdraví a odvahy celému rodu.
  • Dračí želva, která má na zádech Buddhu, je silný amulet štěstí a bohatství.

Nejlepším místem, kam doma symbol želvy umístit, je severní nebo východní část domu, dračí želva tak může do našich životů přinést hojnost, bezpečí a štěstí, dalším prvkem po náš spokojený život je jeho ochrana před negativními vlivy - je ovšem potřeba, aby tyto směry nebyly přímo proti pracovně.

Dalším vhodným místem pro želví talisman je pracovní stůl, želva umístěná na pracovním stole svého majitele chrání, přináší mu prosperitu a zlepšuje vztahy s okolím.

5ef9dac85db8dobrazek.pngFoto: Shutterstock

Pro zlepšení účinnosti želvího symbolu se doporučuje do její tlamičky vsunout barevné stužky:

  • červená - zlepšuje vztahy a pomáhá v lásce
  • modrá - pro léčení zdravotních problémů
  • zlatá - zlepšuje tok peněz a finanční situaci
Symbol dračí želvy se podle starého čínského vědění nesmí umísťovat jako třínohá žába štěstí do kuchyně a koupelny, též se nedoporučuje do ložnic - místo pozitivního působení by došlo k negativním reakcím!Reklama