Téměř po celý rok najdete v nabídce prodejen Kaufland české hlávkové zelí, a to bílé i červené, od mnoha lokálních pěstitelů, například z jižní Moravy nebo Polabí. Hlávkové zelí je v České republice nejvýznamnější a nejpěstovanější zelenina a jedna z nejstarších kulturních rostlin. Tuzemská produkce pokrývá poptávku přibližně od července, kdy se sklízejí první nejrannější odrůdy, až do března, dokud stačí uskladněné zásoby. Kysané zelí je v nabídce Kauflandu po celý rok, například i vyhlášené Otické, které je stále vyráběno tradiční postupem – šlapáním.

6179192b43c09zel.jpg

Zmínky o hlávkovém zelí se objevují již ve 3. století př. n. l. Zdravotní benefity zelí znali již staří Řekové a Římané. Jsou o něm záznamy ve starých herbářích z 10. století a v dobách Kryštofa Kolumba doprovázelo námořníky při zaoceánských plavbách namačkané v sudech jako spolehlivý prostředek proti obávaným kurdějím. Našim předkům pak umožňovalo přežívat tuhé zimy a bylo zdrojem vitamínů v době, kdy země ležela měsíce pod sněhem.

Obyčejná hlávka zelí totiž obsahuje mnoho prospěšných látek, například dvakrát více vitamínu C než citrón, vitamín E, K, vitamíny skupiny B, minerály jako draslík, hořčík, dále vlákninu atd. Výjimečný je jeho obsah mikroorganismů, tzv. probiotických kultur, které podporují naše trávení – mikrobiom, který má podle posledních poznatků výrazný vliv na imunitní systém.

Kaufland sází na čerstvost s lokálními dodavateli. Každý den se v prodejnách Kaufland objeví více než dvě stovky druhů čerstvého ovoce a zeleniny také od 50 lokálních dodavatelů a jejich počet se neustále rozrůstá. „Letošní rok byl vyhlášen Mezinárodním rokem ovoce a zeleniny, i proto se snažíme nabídku rozšiřovat a naše zákazníky inspirovat k vyšší konzumaci těchto nejdůležitějších zdrojů vitamínů a zdraví prospěšných látek. A nejvíce jich je v čerstvých plodech, které měly čas dozrát,“ uvádí tisková mluvčí společnosti Kaufland Renata Maierl. Kaufland plánuje podíl lokálního ovoce a zeleniny navýšit až na 60 %. Během tuzemské pěstitelské sezóny, která trvá od brzkého jara do konce podzimu, se v sortimentu Kauflandu postupně objevuje vše, co se u nás urodí.

Více na Kaufland.cz

61791915c3977obrazek.png

Reklama