Europoslance a bývalého ředitele televize Nova Vladimíra Železného a dalších pět mužů, kteří byli obžalovaní z krácení daní, dnes Městský soud v Praze osvobodil. Rozsudek ještě nenabyl právní moci, protože si žalobce nechal lhůtu na odvolání. Informaci zveřejnila Česká televize. V Železného třetí kauze byl tentokrát europoslanec stíhán za mnohamilionové krácení daní při převodu obchodního podílu v CET 21.

Podle obžaloby Železný spolu se svým někdejším právníkem Alešem Rozehnalem a akcionáři CET 21 Fedorem Gálem, Josefem Alanem a Vlastimilem Venclíkem údajně ošidili stát o více než 38 milionů korun. Další akcionář – Slovák Petr Hunčík, nemá v Česku daňovou povinnost, proto byl souzen jen za pomoc k trestnému činu. Obžalovaným hrozilo až osm let vězení.

Podle policie se Železný se společníky dohodl, že na něj převedou 43,31 % obchodního podílu v CET 21 s. r. o., za částku vyšší než pět milionů dolarů.
Přestože jim Železný zaplatil, podle policie následnými transakcemi předstírali, že se vyrovnali akciemi za tímto účelem založené akciové společnosti CET 21. V daňových přiznáních za rok 1996 pak podle policie neuvedli pravdu.

Soudkyně odůvodnila své rozhodnutí tím, že obžaloba byla postavena na tvrzení, která se neprokázala.

Zdroj: ČT24

Reklama