Na tuto akci čekají milovníci parních strojů celou zimu - Železniční muzeum Lužná u Rakovníka otevírá tento víkend své brány a po oba dva dny, tedy sobotu 13. května a neděli 14. května, je připraveno na milovníky parních vlaků.

Již v 8h40 vyjíždí z Prahy - Masarykova nádraží zvláštní parní vlaky, aby do Lužné u Rakovníka dosupěly v 10h37. Zpět se můžete vrátit v 15h04. Cennou informací jest, že v sobotu tam i zpět vlaky poveze Čtyřkolák, v neděli do Lužné Všudybylka a zpět Papoušek. V Kladně se máte na co těšit - dojde ke zbrojení vod.*

Nevím, ženy-in, zda dokážete docenit sílu okamžiku, až bude na točně muzea v hodinových intervalech předváděn nově zprovozněný parní vůz M 124.001. Pro vaše drahé polovičky je to ale stejné, jako když vy se v zrcadle kocháte ze všech stran pohledem na své nové šaty. Ani se nesnažte své partnery ani rušit, když jej budou obdivovat ve statické ukázce.

Již teď se zajímejte, zda má váš partner dobity baterky ve foťáku, případně dost filmů, protože Mikádo, tedy stroj s označením 387.043, bude vystaveno před rotundou pro fotografování.

Pokud parní vlaky nejsou tím pravým lákadlem, vězte, že v muzeu bude v provozu zahradní modelová železnice firmy LGB. Kromě továrních modelů budou předvedeny modely vozidel Čiernohronské lesní železnice ze Slovenska. A nelze opomenout již tradiční ukázky drezín na ruční a motorový pohon, projížďky po úzkorozchodné dráze a prodej upomínkových předmětů.

 

P.S.: Na jízdenky tentokrát nestůjte frontu u pokladny - štíplístek si vás zkasíruje sám. Ve vlacích platí speciální tarif 100 Kč za dospělého a polovic pro dítě od 6 do 15 let.

P.P.S.: Další zvláštní parní vlaky pojedou o víkendu z Lužné do Stochova a zpět. V železniční stanici Stochov je možné prohlédnout prezidentskou čekárnu T. G. M.

P.P.P.S.: V sobotu i v neděli se uskuteční předváděcí jízdy historických vozidel v úseku Lužná - Řevničov. Z Lužné po deseti minutách od 12h20.

* zbrojení vod je v železničářském slangu doplňování vody do lokomotivy 

Reklama