S troškou do mlýna přispěla také čtenářka Lalica. Celkem výstižně popsala, jak lidi „dobrovolně“ nakupují na předváděcích akcích.

To je tedy síla, milá Lalico. Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju hodně hezkých dnů s vnučkou a pejskem.


Milá redakce,

dovoluji si Vás srdečně pozdravit a poslat malé zamyšlení nad chováním zástupců některých údajně renomovaných firem.

Jistě většina z nás někdy slyšela o známém politiku a budovateli sjednoceného Německa Otto von Bismarcku. Byl znám jeho nekompromisní přístup k řešení politických problémů a autoritativní chování vůči sněmu. Hlavně proto se mu často říkalo „ železný kancléř“.

Firma, která si vypůjčila jeho jméno Bismarck company s. r. o má zastoupení i v České republice. O tom jsem však před uskutečněním akce - předvádění nevěděla.

Letáčky byly hezky barevně vypracovány, byla slíbená prezentace zdraví prospěšných výrobků a byly zde vyjmenovány dárky, které účastníci po ukončení prezentace dostanou. Pro ženy to byl prášek na praní Persil, plyšový medvídek, uzená krkovice, salám, deky atd, pro muže sada nářadí, hodinky apod. Vstupné bylo symbolické, tedy 20 Kč.

Sama jsem na podobné akci byla asi před 10 lety a tak jsem byla zvědavá, jak se změnilo chování předvádějících, kupujících a zda firma vyplní své sliby.

Sešlo se 18 zájemců o prezentaci. Firmu Bismarck company s. r. o. zastupovali 3 bodří hoši z Olomoucka. Jeden přednášel dobré 2 hodiny a chválil vystavené nádobí. Cena za celou sadu bratru 70 tisíc. Ovšem, dala se pořídit i pánev jednotlivě /20-24 cm/ za 8 500 Kč. Mladík, který prezentoval klady nabízeného zboží, neváhal sem tam využít i ostřejší slovíčko, pohladit návštěvnici a pod. Nic proti, chápu, že jejich cílem bylo upoutat, zaujmout a později i prodat. Nechyběly výzvy k potlesku nebo vlastnímu názoru. Závěr této prezentace mně tedy velmi překvapil. Byly rozdány obálky, ve kterých měly být údajné velké slevy, ale nikdo nesměl obálku před jiným otevřít, jinak byl „ diskvalifikován“. Většinu potencionálních zákazníků si bral „ šéf“ za plentu v popředí. Byla puštěna dost hlasitá hudba, ale i přes ní jsem slyšela velmi hlasité přesvědčování, doslova masírování první „ovečky“ za plentou. Paní vyšla skoro za půlhodinu, rudá v obličeji a s tím, že koupila tu pánev za 8 500 Kč. Všichni ostatní účastníci prezentace museli čekat až na ně dojde řada, to znamená, že by tam všichni museli setrvat nejméně další 4 hodiny. Po ukončení prezentace měly být rozdány dárky. Jediný dárek dostala paní, která spěchala za vnučkou. Jeden z mladíků jí z auta vytáhl, levný 600 g prášek a nějaký saponát. Většina posluchačů a diváků včetně mně odešla domů znechucena a samozřejmě bez dárků. Myslím si, že na podobném jednání by si smlsla i ČOI, protože když už o nic jiného, jde o klamavou reklamu.

Chtěla bych apelovat na všechny důchodce, ale i na všechny další účastníky podobných akcí. Šetřete svůj čas. Zajděte raději za kamarádkou na kafe nebo na procházku, či s pejskem na výlet. Předváděné výrobky jsou předražené, chování zástupců firem dosti neurvalé a jen a jen prahnoucí po zisku. Jsem ráda, že se ani jedno z našich dětí nedalo na podobnou dráhu, protože tento způsob vydělávání peněz se mi zdá být dosti nešťastným. V době, kdy je krize, sypou se na nás nejrůznější zvýšení poplatků a cen energií či nájmu, neváhají zástupci firem masírovat potenciální zákazníky tak dlouho až jsou ochotni si své 6-8 tisícové důchody zatížit nevýhodným leasingem na předražené zboží.

Já jsem na podobné akci byla naposledy a totéž radím všem ostatním. Pokud chcete mít zdravé nervy, nerozčilovat se a hlavně neztrácet čas, který může být daleko příjemněji a účelněji využit, vypusťte z hlavy nabídky na výhodné zboží spojené s prezentací a dárky. Buďto nedostanete nic, nebo jen pár levných šuntů, které nestojí za několik hodin pozornosti.

„Železná akce“ mně osobně velmi zklamala a je mi líto, že se v naší zemi vydělává i tímto způsobem, který napomůže zejména starším lidem zadlužit se ve jménu „zdravého výrobku“.

Lalica

PS: Přikládám svá dvě „potěšení“, pro které jsem ochotna „obětovat“ svůj volný čas. Vnučka Sárinka, která bude mít půl roku, a pejsek Miky, který bude mít 13 let...

lali

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Téma dnešního dne je: Šmejdi aneb předváděcí akce pro seniory

  • Co si o tomto tématu myslíte?
  • Navštívila jste nějakou předváděcí akci?
  • Jak to probíhalo?
  • Koupila jste si nějaký výrobek? A fungoval vám?
  • Pokusila jste se nějaký výrobek z předváděcí akce vrátit? Jaké to bylo?
  • Slyšela jste někoho o takové akci vyprávět?
  • Máte nějaké jiné zkušenosti z předváděcích akcí?

Pište, budu se těšit. Jedna z vás získá opět dárek, tentokrát knížku L. Byrnerové: Andělské poselství naděje a ohřívač hrnku k počítači. Příspěvky posílejte do dnešních 14.30 hodin na známou adresu redakce@zena-in.cz, předmět e-mailu: ŠMEJDI.

smejd

Reklama