Zelený jíl má samé úžasné vlastnosti a řeší hned několik různých kosmetických trablů. Trápí vás akné? Máte ekzém? Potřebujete se zbavit strií? S tím vším a mnohým dalším vám tento přírodní zázrak pomůže!

zelený jíl

Zelený jíl ženy (i muži) vyhledávají hlavně v případech, kdy mají potíže s pokožkou, ale je geniálním řešením i v případě, že toužíte najít rovnováhu organismu. Benefitů, proč jej zařadit do svého kosmetického arzenálu, je hned několik. Tak například...

Pro pleť bez chybičky

zelený jílPokud vyrážíte do boje proti akné, je zelený jíl skvělou zbraní. Pleťová maska hloubkově a důkladně čistí pleť, odstraňuje nečistoty a chrání pleť před vznikem tolik neoblíbených pupínků. Pravidelné použití jílové masky zvyšuje její odolnost a zároveň ji vyživuje, rozjasňuje, zlepšuje její rovnováhu a pevnost, má skvělé účinky při léčbě růžovky, zmenšuje otoky pod očima a působí proti vzniku vrásek.

Pro krásné tělo

zelený jílAtopický ekzém dokáže pěkně potrápit, a pokud se chcete vyhnout lékům a mastičkám z lékárny, možná, že bude přírodní cesta a zelený jíl něco pro vás. Jíl na ekzém působí velmi blahodárně a pomáhá s jeho hojením. Přirozeně pomáhá odstraňovat zbytky odumřelé kůže a vyživuje pokožku, které se stává více odolnou vůči vnějším vlivům, a začnou se zmírňovat příznaky ekzému. Při pravidelné aplikaci zeleného jílu, mohou problémy s ekzémem vymizet úplně. Následně se důležité dodržovat prevenci a dále se starat o pokožku, aby se problémy nevrátily.

Pro organismus v rovnováze

zelený jílZelený jíl se pyšní velkými antibakteriálními účinky, vysokým obsahem minerálních látek jako jsou hořčík, vápník a draslík, díky nimž se tělo dostává do dokonalé rovnováhy, a to nejen navenek, tak i uvnitř.

Jak zelený jíl užívat

Zelený jíl se pije (jako prášek rozmíchaný ve vodě), natírá se na tělo nebo jej aplikujete na pleť v podobě masky. Tento zázrak seženete v lékárně, drogerii nebo v obchodech se zdravou výživou. Nejčastěji se setkáte s Francouzským zeleným jílem, který se aktivuje vodou a zpravidla bývá užíván po dobu 21 dní, kdy jej pijete, následně si dáte týdenní pauzu a poté znovu začnete užívat. Masku také zředíte vodou a dopřávejte jí své pokožce alespoň jednou týdně po dobu 30 minut.

zelený jíl

zelený jíl

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Mohlo by vás zajímat:

Uložit

Reklama