Zelený čaj přispívá velkou měrou k naší pohodě a zdraví. V období vědeckého bádání byly zelné lístky z Číny vloženy pod sklíčko mikroskopu a pomocí pokusu se zkoumaly jejich léčivé síly.

Látky obsažené v zeleném čaji

Zelený čaj je doslova zdrojem chuťových dobrodružství, vyznačující se rozmanitostí vůní i vonících nálevů. Některé se vyznačují výraznou trpkou chutí, jiné chutnají jemně po květinách.

Druhy čajů rozdělené do tříd z hlediska chuti

  • Květinová, jemná příchuť
  • Květinová, kořeněná příchuť
  • Svíravá, výrazná příchuť
  • Čerstvá, osvěžující příchuť  

Chuť zeleného čaje je možní zvýšit až o jednu třídu, pokud se navzájem sladí dávkování, teplota vody a louhování. Někdy dokonce úplně zmizí drsný nebo lehce nahořklý nádech v chuti některého čajového druhu, dodrží-li se určité pokyny.

listky

K zelenému čaji se musíme chovat naprosto jinak než k černému

Látky obsažené v zeleném čaji mají totiž mnohem volnější chemickou vazbu a v horké vodě se rozpouští rychleji a beze zbytku. Proto se zelený čaj nemá louhovat příliš dlouho a je možné ho zalít i vodou o nižší teplotě. Doporučuje se pít zelený čaj vlažný.

Dávkování a příprava

Podle druhu čaje se používá mezi jedenácti až třinácti gramy zeleného čaje, což odpovídá čtyřem až pěti čajovým lžičkám na jeden litr vody.

Doporučený způsob přípravy

druh zeleného čaje - výrazné chuti
teplota vody 75–90 °C, doba louhování 2 minuty

druh zeleného čaje jemné, květinové chuti
teplota vody 60–75 °C, doba louhování 2 až 3 minuty

Zelený čaj se nemá po prvním vylouhování vyhodit, ale opětovně zalít horkou vodou, a tak znovu probudit k novému životu. Tato rada vychází z čínské tradice přípravy čaje, která je však naprosto odlišná od té evropské. V Evropě je však zvykem louhovat čaj v konvičce nebo šálku přesně v té dávce, která jim odpovídá. Proto u nás chutná druhý nálev jako mdlá napodobenina a doporučuje se zalévat jen jednou.

Přísady do zeleného čaje

V Číně a Japonsku se zelený čaj pije tradičně bez cukru a mléka. Pokud chceme u čaje prozkoumat jeho nejhlubší chuťové odstíny, musíme ho pít v každém případě „bez přísad“. Samotný.

Zelený čaj a zdraví

V několika pokusech bylo dokázáno, že zelený čaj má dokonce vyšší antioxidační účinky než mnohé druhy ovoce a zeleniny. Vedle toho se také osvědčil jako vhodný prostředek při nachlazení nebo u infekčních chorob. Zelený čaj obsahuje také tzv. polyfenoly, látky potírající viry a bakterie, chránící srdce a krevní oběh před cévním onemocněním. Kromě polyfenolů obsahují čajové listy též bílkoviny, 2–5 % minerálů (draslík, vápník, hořčík, hliník a fluoridy). Dále také kofein, který však může v těle zpomalovat a omezovat vstřebávání železa, proto by měly být káva a zelený čaj konzumovány odděleně od potravin, doplňků a léků obsahujících železo

Na závěr trochu humoru

Když se zelený čaj objevil v 17. století v Anglii, jeho zásady pití se brzy ujaly a získal velké obliby. O několik století později patřil také k nejoblíbenějším nápojům Winstona Churchilla a z té doby se dochoval i následující vtip.
Lady Astorová: Pane Churchile, kdybych byla vaší ženou, nasypala bych vám do čaje jed.
Churchil: Madam, kdybych byl vaším mužem, zajisté bych tento čaj vypil.

Vy se ale nenechte nikým otrávit a pití zeleného čaje si náležitě vychutnejte.

Zdroj: Cornelia Tenfl: Zelený čaj, elixír zdraví, Metramedia Praha, 2007

Čtěte také:

Reklama