V této souvislosti mě mile překvapila charakteristika dalšího zajímavého nerostu s názvem zelený aventurín. O tomto nepříliš známém drahokamu čarodějka Cassandra Easonová totiž ve své knize říká: „Zelený aventurín se nazývá vílí poklad. Misku s třemi kameny umístěte před zahradního trpaslíka, aby přitáhl štěstí do vašeho domova.“ Ruku na srdce, kdo z nás nemá na zahradě alespoň jednoho trpaslíčka? Já tedy rozhodně ano, zatím tedy jen jednoho, ale rozhodně mu plánuji pořídit bratříčky. :-)
5c77d2ed51ebfobrazek.png

Zelený aventurín je podle mystiků nejpříznivější ze všech krystalů, obzvlášť pokud jde o štěstí! Mágové nám radí nosit tento drahokam v zeleném váčku s čtyřlístkem při všech hrách, a když přidáme ještě zelený amazonit, bude naše štěstí zaručeně znásobeno. Rozhodneme-li se pořídit zelený aventurín, dáváme vesmíru najevo, že do svého života potřebujeme přitáhnout štěstí.

5c77d30bec746obrazek.pngZelený aventurín je pomocníkem i při potížích ve fyzické rovině, dokáže pomáhat při nepravidelném srdečním tepu, při problémech s plodností a genito-urinárními problémy, dokáže pomoci vylepšit náš zrak, obzvláště pak dalekozrakost a astigmatismus, dále pak dyslexii, dyspraxii, cerebrální paralýzu či sennou rýmu.

Na emoční rovině jeho síla taktéž působí blahodárně, čarodějka Cassandra nám nabízí zajímavý rituál: nechte přes noc jeden kámen v půdě u zelené rostliny a ráno ho podržte, aby Matka země mohla nahradit depresi a úzkost pohodou a nadějí.

Tento překvapivý drahokam, zelený aventurín, umí pomoci dětem i dospělým při psaní, jakožto i při práci a psaní na počítači, dokáže nám svým jemným způsobem pomoci při neobratnosti. Další jeho vynikající vlastností je, že oplývá zvláštní energií, pokud chcete počít miminko, při blížící se ovulaci se doporučuje vyhrabat v zemi malou jamku, do ní rozklepnout vajíčko, do skořápky pak vložit zelený aventurín a jamku zasypat hlínou.
5c77d377055beobrazek.png

Foto: www.shutterstock.com

Zelený aventurín má také moc zesilovat účinky homeopatických léků, a pokud pracujeme v kanceláři v centru města nebo i doma, je dobré mít tento nerost na stolečku či při sobě.

Drahokam aventurín má i další barvené varianty, i když mně přišel ten zelený jako nejlepší. Například u jeho červené formy se z hlediska magické roviny doporučuje nosit nerost v malém červeném váčku se špetkou koření, např. zázvorem nebo skořicí, pokud potřebujeme do svého života přitáhnout peníze. Pro podpoření plodnosti je do váčku dobré přimíchat sušený rozmarýn nebo suché okvětní lístky růží…

Čtěte také:

Reklama