Naše redaktorka a foodbloggerka Elly vybrala klasický recept, který bude chutnat jak dětem, tak dospělým. Navíc má díky mrkvi a hrášku nasládlou chuť, kterou děti milují. Vyzkoušejte ji také, uvidíte, jak vám bude chutnat. Kromě zeleniny a zdravého tuku jsme v receptu použili také Koření do polévek It´s Natural v bio kvalitě a bez soli, což jistě oceníte, pokud je pro vás důležitý zdravý životní styl.

Co budete potřebovat?

pol.jpg

 • 4 větší brambory
 • 1 cibule nebo 3 jarní cibulky
 • 4 mrkve
 • 1 petržel
 • 7 ředkviček
 • hrst čerstvého nebo mraženého hrášku
 • 2 lžíce másla
 • 2 lžíce olivového oleje
 • 3-4 lžíce kukuřičné krupice
 • sůl podle chut
 • Koření do polévek It´s Natural 

Ve větším hrnci rozehřejte máslo s olivovým olejem. Vsypejte nakrájenou cibuli a po chvilce oloupané a nakrájené brambory, mrkev, petržel, ředkvičky. Opékejte 5 minut a zasypejte kukuřičnou mouku.

Promíchejte a zalijte vodou. Přidejte koření do polévek, přibližně 1 vrchovatou lžíci. Dochuťte solí a vařte dokud nebudou brambory téměř měkké. Ochutnávejte, a podle chuti můžete přidat ještě koření.

Pak vsypejte hrášek. Vařte ještě 5 minut a hotovo.

Rada Elly: Maminky často řeší v jídelníčku dětí sůl a její množství. Právě proto bych doporučila kořenící směsi i jednodruhové bylinky a koření, v nichž nenajdete ani gram soli. Z mé zkušenosti je dobrým tipem značka koření It´s Natural. Díky tomu, že jsou bez soli se vám nestane, aby vaše jídlo bylo přesolené. Naopak, dosolíte si ho podle vlastní představy.

Zajímá vás zdravý životní styl a potrpíte si na vysokou kvalitu výrobků? Určitě oceníte značku It´s Natural a její produkty.

Neobsahuje přidanou sůl, barviva ani zvýrazňovače chuti. A co víc - koření It‘s Natural tvoří pouze certifikované bio suroviny. „Věříme, že volbou BIO výrobků si volíme šťastnější život, a že jídla připravená z BIO surovin jsou tím nejlepším projevem péče o naše blízké. Proto jsou všechna naše koření přírodní, chutná a vytvořená s láskou a vášní,“ předesílá výrobce. A vy díky tomu přesně víte, co dětem i sobě do pokrmů přidáváte.

Co vlastně slovo BIO znamená?
Při výrobě biopotravin musí být splněna řada požadavků, jejichž cílem je zachování přírodního bohatství a půdní úrodnosti. Ekologičtí zemědělci mohou v procesu pěstování plodin využít pouze přírodní prostředky a metody. Používají jen bio osivo, veškeré geneticky modifikované organismy jsou zakázány. Celý proces výroby, skladování a zpracování bio produktů je pravidelně kontrolován nezávislými organizacemi. Základním principem podnikání ekologických zemědělců je kvalita a starost o přírodu je tím nejdůležitějším cílem.

Čím (nejen) dětem ochutit jídelníček?Podívejte se na naše tipy na další kořenící směsi:

Kořenící přípravek je ideální do pečených brambor, bramboráků, bramborových nádivek a zapečených bramborových jídel.


613f1071d8ddaobrazek.png

Směs je vhodná na dochucení všech druhů drůbeže: kuřete, krůty, kachny nebo husy.


613f1089a6077obrazek.png

Pečená masa je směs koření, která zvýrazňuje přírodní chuť masa.

613f10c3aad37obrazek.png

Tato směs koření je ideální do všech pokrmů z ryb a mořských plodů.

613f10f5a7070obrazek.png

Více informací o koření It‘s Natural naleznete ZDE.
obrazek.png

Reklama