Velikonoční čokolády mohou mít krásné a originální balení, které je zároveň úsporné a tedy šetrné k životnímu prostředí. Tímto požadavkem se řídili designéři Marks & Spencer při navrhování nové kolekce velikonočních sladkostí. Je jednoduché zaujmout zákazníka obalem, který kombinuje více druhů materiálu, jako např. plast a papír, jenže takový obal pak skončí v koši. Proto Marks & Spencer přichází s minimalistickými, ale přesto efektními a zároveň ekologickými obaly produktů.

marks

„Snížení množství potravinových obalů je jedním z klíčových bodů Plánu A, které se Marks & Spencer zavázal splnit do roku 2012. Díky přijatým změnám se od roku 2007 již podařilo snížit množství používaných obalů o 12 %marks. Takové množství by se rovnalo 4000 tun obalů, což odpovídá například stádu 727 slonů,“ říká Renata Fišerová, regionální marketingová manažerka Marks & Spencer Czech Republic a.s.

Další prioritou je upřednostnění materiálů, které pocházejí z trvale udržitelných zdrojů - například obaly z recyklovaných plastů, nebo papír s mezinárodně uznávanou certifikací FSC, který je vyroben ze dřeva vypěstovaného v trvale udržitelném lesním hospodářství. Kromě zřetelného označení způsobu recyklace by v budoucnu měly být všechny obaly potravin Marks & Spencer recyklovatelné nebo kompostovatelné.

Za snahu v oblasti snižování množství obalových materiálů získal Marks & Spencer v loňském roce ocenění za ekologičtější balení Greener Package Award. Tato cena je každoročně vyhlašována mezi maloobchodními řetězci ve Velké Británii.

Ve velikonočním sortimentu Marks & Spencer vás čekají nejen oku lahodící čokoládová vajíčka zabalená v jednoduchém kartonu, ale i oblíbená čokoládová kravička Molly, kačer Danny nebo autíčko Alfie pouze v plastovém sáčku.

Jarní a velikonoční atmosféru navodí barevná keramika s veselými motivy kuřátek, slepiček a kohoutků. Se stejnými motivy můžete také pořídit utěrky, prostírání a zástěru.

Kde se dozvíte více:

 

Reklama