Mastné vlasy
V létě se přirozeně víc potíme, proto můžeme pociťovat, že se vlasy, respektive pokožka hlavy, mají tendenci více mastit. Příčin ale bývá více, například nevhodná strava, hormonální změny nebo nesprávná hygiena a péče o vlasy. Paradoxně čím více se snažíme vlasy vysušit, tím více mazu produkují. Pokud tedy máte tendenci o to víc používat suchý šampon, zaděláváte si na začarovaný kruh, ze kterého je špatná cesta ven. Důsledkem potom může být zvýšená tvorba lupů, svědění i začervenání. 

64dc8f0d35626obrazek.png
Foto: Shutterstock

Řešení: Vlasy si myjte jednou za tři dny jemným přípravkem a omezte používání suchého šamponu. Při mytí se vyhněte oplachování horkou vodou a sušte výhradně fénem se střední teplotou vzduchu, nikdy vlasy nedávejte do ručníku a nenechávejte jen tak volně uschnout. Vede to k zapaření pokožky a vzniku již popsaných problémů.

Zelené vlasy
Někdo už dnes považuje za mýtus, že blond vlasy mohou vlivem chloru v bazénu zezelenat. Některé zejména levnější barvy opravdu mohou po styku s touto chemickou látkou vyvolat reakci změny barvy. Nikdo nechce vypadat jako vodník, že?

64dc8f44dacc0blobid0.png
Foto: Shutterstock

Řešení: „Doporučuji odložit návštěvu kadeřníka až na dobu po dovolené. Nikdy nevíte, jak barvy na vašich vlasech zareagují, navíc vlasy vždy po barvení potřebují čas a pokud je okamžitě vystavíte vodě a slunci, nemůžete čekat, že barva vydrží a bude pěkná,” radí kadeřnice značky Kiehls.

Krepaté vlasy
Všichni toužíme po hladkých lesklých vlasech, ale mnoho lidí má v létě problém naopak s vlasy krepatými. Vliv na to může mít suchost a také poškození tepelnými stylingovými produkty. Dokonce může být na vině i zvolení nevhodných produktů, kterými si vlasy myjete. Jak poznáte krepaté vlasy? Jsou nepoddajné a obtížně upravitelné. Každý vlas trčí jinam, mohou být dokonce i zlámané.

64dc8f4fd5f3dblobid0.png
Foto: Shutterstock

Řešení: Používejte šampon bez sulfátů vhodný pro váš typ vlasů. Před tepelnou úpravou vždy na vlasy naneste ochranu a používejte olejíčky na vlasy, které je vyživí a hydratují. Pomůže také hydratace zevnitř dostatečným příjmem čisté vody.

Další tipy, jak na letní vlasovou péči:

  • chraňte své vlasy před sluncem produkty s ochranou proti UV záření
  • noste pokrývku hlavy 
  • k rozčesávání vlasů používejte kvalitní kartáč, nikoliv hřeben a k rozčesání vlhkých vlasů používejte naopak hřeben se širokými zuby
  • co nejvíc se vyhněte používání horkých stylingových nástrojů
  • pokud vás trápí spálená pokožka od sluníčku, aplikujte na ni vylouhovaný heřmánkový čaj, aloe vera nebo kokosový olej (zklidňující a hojivý účinek)

Zdroj: kadeřnice Kiehls, OliOla a Kerastase, Purplle

Čtěte také:

Reklama