Pijete kafe? A zkoušely jste to zelené? Ne, neděláme si legraci, káva se dá pořídit i v nepražené variantě. Na rozdíl od své pražené sestřičky je ultrazdravá! Obsahuje soustu užitečných látek...

coffeeJistou novinkou, která se objevuje na našem trhu, je zelená káva. Koupit ji můžete v tabletách jako potravinový doplněk, anebo ji seženete v čajovnách formou nápoje, kde prodávají i její zrna, abyste si mohli nápoj připravit doma. Pro kafaře dobrý úlet, ale proč by si měl zelenou kávu koupit člověk, který kafe normálně nepije?

Podporuje srdce

Loupala jste si jako malá z jablka slupku a babička vám říkala, že přicházíte o to nejzdravější? Měla pravdu, slupky ovoce obsahují fenoly, které jsou prospěšné srdeční aktivitě a krevnímu oběhu. A obsahuje je i zelená káva.

Pomáhá hubnout

Také zelená káva obsahuje kofein. Dokonce více než káva klasická. Ten napomáhá snižování tělesné hmotnosti a dodává tělu energii. Na rozdíl od klasické černé kávy ale zelená káva obsahuje i kyseliny chlorogenovou a kávovou, které napomáhají vstřebávání cukrů ze škrobu. Tím se snižuje celkový jednorázový kalorický přísun a snižuje hladina nezdravého tuku v těle. Kyselina chlorogenová navíc pomáhá udržovat zdravou hladinu cukru v krvi.

Skvělý antioxidant

Pití či konzumace zelené kávy je také skvělo detoxikací. Zelená káva totiž má vynikající antioxidační účinky a tedy schopnost pročistit chemií zaneřáděný organismus. Obsahuje množství minerálních látek, hlavně draslík a hořčík.

Ani při pití zelené kávy byste však neměly zapomínat na přísun tekutin, protože kofein má močopudné účinky.

Jak vzniká černá a zelená káva?

Zrna zelené kávy jsou plodem stromu kávovníku. Z něj se otrhají zralé kávové bobule, které se několik týdnů suší na slunci, dokud neprasknou. Z prasklých bobulí vypadne už hotové zrno zelené kávy.

Zrno černé kávy se vyrábí ze zeleného pražením. Zelená káva se několik sekund až minut praží při vysoké teplotě, čímž dosáhne chuť a aroma klasické černé kávy. Takřka však pozbude množství zdravých látek, hlavně chlorogenových kyselin, které zelená káva obsahuje asi desetinásobek než káva černá.

Pokud jste už zelenou kávu ochutnala, podělte se o své osobní zkušenosti s ostatními čtenářkami v diskuzi pod tímto článkem!

Kam dál?

Reklama