Po úporné a mrazivé zimě na nás konečně začalo zpoza rohu pomrkávat jaro. Na naší zahradě už jsme zaznamenali první květy… Jaro je alespoň pro mě ve znamení zelené barvy. 

green

Zelená je barvou Anaháty neboli čakry srdce. Ovládá krevní oběh, srdce, hrudník, pokožku a především naše emoce! Jejím úkolem je sjednocovat skrze lásku. Jasně zelené odstíny podle starých mystiků navozují pocity sympatie a míru. Zelená barva svými vibracemi dokáže regenerovat tělo i ducha. Pokud máte potřebu se oblékat do zelené, pak vězte, že jejím prostřednictvím nacházíte v sobě ochotu pomáhat ostatním, zvláště pak v situacích, které vyžadují vaši trpělivost. Zelená barva je totiž zprostředkovatelkou srdečnosti, šlechetnosti a vyrovnanosti. Pokud chcete někomu sdělit, co cítíte, přidejte k tomu, co máte na sobě, trochu žluté – barvy, jejíž vibrace jsou vibracemi vyjádření vlastního já. V zaměstnání vám zelená barva pomůže při rozhodnutích, která vyžadují logické myšlení. Zelenou mají rády děti, je to tedy barva vhodná pro ty, kteří s nimi pracují. A není jistě náhoda, že zelenou barvu již dlouhou dobu nosí zdravotníci. 

green

Zelenou barvu si můžeme dodat i ve formě potravin - například hrozny, hlávkový salát, hrášek a fazole jsou skvělým prostředníkem pro uklidnění a uvolnění napětí. Já sama kdybych měla při otázce na zelenou barvu instinktivně odpovědět první věc, co by mě napadla, řeknu les.  

Les rovná se zelená na věky věků. Přírodní chrám, kde najdete snad úplně všechno…

green

Před časem jsem dostala od kamarádky, zapálené sběratelky polodrahokamů, překrásný náramek ze světloulince zelených kamínků. Nikdy před tím jsem tento kámen neviděla a ani jeho název mi v podstatě nic neříkal, jednalo se totiž o prehnit.

prehnit

Podle Cassandry Easonové a její publikace Kameny pro lásku a vztahy je prehnit domorodými kmeny v jižní Africe považován za kámen proroků, šamanů a léčitelů. Tento úchvatný nerost lze použít pro meditaci, aby poskytl ochranu před zatouláním myšlenek. Podle již zmíněné bíle čarodějky je prehnit krystalem pro snění. Položíte-li si jej pod polštář, má dar přivolat jasně srozumitelné věštecké sny. Hodí se také, chcete-li si navodit vzpomínky z raného dětství. Má moc uklidňovat hyperaktivní děti a zvířata a z hlediska psychických účinků je tento světle zelený krasavec kamenem ničím nepodmíněné lásky. Pomáhá nevzdávat se v situaci, kdy ve vztahu nastane krize.

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Čtěte také:

Reklama