Zřejmě vám toto pořekadlo není neznámé, ale možná jste i vy přesvědčena o tom, že je nespravedlivé. Zelená s modrou působí svěže a bude letos na jaře opravdu in. Další barvou, která balancuje na hranici modré a zelené, je petrolejová.

Kousky v zelenomodré kombinaci, ale i petrolejové barvě krásně rozzáří pochmurné dny. Svěží zelené to v kombinaci s tmavě modrou opravdu svědčí, ať už je to na jednom kousku oblečení, ve vzoru nebo ve velké ploše.

Čtěte také:

Petrolejová je zase barvou, která působí uklidňujícím dojmem a sluší všem typům žen. Blondýnám, zrzkám i brunetám, ale i ženám jakéhokoliv věku a typu postavy.

Zajímá vás, kde se vzal její název?

Názory na to, od čeho je odvozená tato krásně zeleno-modro-šedá barva, se různí. Někdo říká, že  název „petrolejová“ vznikl z „perrel blue“ – tedy buřňáka, jehož pírka jsou zbarvena do šedavo-zelena.

Druzí říkají, že petrolejová je odvozená od „petroleum“ – ropy, která má různé barvy od černé po nazelenalou. Petrolej sám o sobě krásnou modrozelenou barvu nemá, leda by se počítala i barva petrolejové lampy.

Petrolejová v sobě kombinuje nádech tyrkysové, hluboce zelené a lehce šedé.

Ty bylo slovem, a teď obrazem. Klikněte na naše tipy

Reklama