Dneska mi přivezou tu žehličku," vrtěla se Míša na židli jak holub na báni a na každé zazvonění vyskočila jako by ji píchli špendlíkem.
Co děláš ze žehličky takovou vědu?"
To není obyčejná žehlička," klepla se do čela, jak jsme nedůvtipné, to je žehlička na vrásky. Podívej!" a nastavila mi pravou tvář k bližšímu ohledání.
Co?"
No podívej, tuhle stranu mám vyžehlenou, a tuhle ne."
Nechtěla jsem jí kazit radost. „No jó...", ale ve skutečnosti jsem žádný rozdíl nezaznamenala. To víš, já jsem takový nevěřící Tomáš, dokud nevyzkouším na vlastní kůži, neuvěřím."
To můžeš, až ji přivezou, vyžehlí tě."
Crrr. Konečně jsou tady," vystřelila a skákala radostí, jako když dítěti koupí nové kolo.
Tady ta dáma chce vyžehlit," a ukázala na mě.
Paní bedlivě prozkoumala mé mimické vrásky kolem očí a usoudila, že mám nejvyšší čas s nimi něco dělat.
S takřka posvátnou úctou vyndala z pouzdérka malinký bílý přístrojek, který vypadal trochu jako depilátor, různé nástavečky a gelíčky.
Akce žehlení vrásek mohla začít.

Odlíčila jsem si jednu tvář (to aby byl vidět ten rozdíl). Paní nanesla první – detoxikační gelíček, jezdila přístrojkem po tváři a vysvětlovala, co se s mou pokožkou právě děje. Bylo to příjemné, relaxační, takřka uspávající. Přístrojek mlčel, nevibroval, jen po chvíli pípl na znamení, že detoxikační fáze je ukončena.

Vrstvu plnou toxinů jsem si musela pečlivě smýt. Nanesla druhý, tolik očekávaný žehlicí gel, cosi namačkala na displeji přístrojku a dala se do žehlení. Jezdila pomaloučku, pečlivě a soustředěně po vráskách. Po chvíli sezvala plénum kolempracujících kolegyň, aby posoudilo první zázračné účinky žehlící procedury. Malíčkem (snad aby zdůraznila tu precizní a jemnou prácičku) ukazovala na místa kolem očí a nadšeně zvolala: Vidíte, jak mizí? Jak ten pytel splaskl? Jak je celá tvář vypnutá a chladí? Pojďte si sáhnout!" Opravdu jsem měla půlku obličeje, jako bych ji strčila do mrazáku.
Tak už mi to ukažte," netrpělivě jsem se sápala po zrcátku.
Zázrak. Ono to funguje!"

Míša před zákrokem Míša po zákroku

Tamtamy tu zprávu vynesly až na chodbu redakce a do kanceláře se nahrnuly davy zvědavců. Když se dámy s žehličkou odporoučely, potutelně jsem nastavila obličej směrem k mužské (objektivnější) straně redakce.
Tak pánové, schválně, kterou tvář mi žehlili?"
A muži, tupci netaktní a nevšímaví, určili jednohlasně tu nežehlenou. Bylo po radosti. 

Ale čerstvou majitelku žehličky na vrásky to nemohlo rozházet. Oni tomu nerozumí, počkej, až budu žehlit delší dobu, to budou čubrnět."
No jen abychom tě poznali. To bys klidně mohla zase začít hrát v těch dětských filmech."

Co říci závěrem? Věř a víra tvá tě uzdraví. Asi jako krémy proti vráskám, pilulky na hubnutí nebo gely proti celulitidě. Nevěřím, že takové existují.

Věříte, že žehlička na vrásky funguje? Koupila byste si ji? Nebo je to podvod a tahání peněz z kapes důvěřivých? Vyhladil vám vrásky alespoň nějaký krém? Zbavil vás váčků a kruhů pod očima? Odstranil celulitidu?
Reklama