Žehlení je třífázový proces. V první fázi dochází k uvolnění vláken díky páře, následně k jejich napřímení, ideálně pomocí vysoce kvalitní žehlicí plochy. Na závěr je nutné vše zafixovat teplem. S tímto souvisí jednoduché pravidlo. Čím více páry použijete na úvod, a zároveň čím větší je její tlak, tím více se vlákna uvolní, a tak usnadní a zrychlí i následující dva kroky.

phillipsPhilips představuje systémové žehličky, u kterých je na rozdíl od klasických napařovacích žehliček pára vyráběna v samostatném bojleru a poté pomocí hadice přenášena pod tlakem do žehličky. Toto řešení má mnoho výhod.  Díky získanému vyššímu výstupu páry s mnohem větším tlakem dochází k rychlejšímu žehlení. Tento fakt umožňuje žehlit i více vrstev oblečení najednou či zvolit vertikální napařování. Systémové žehličky za pomoci většího množství páry nabízejí šetrnou péči o jemné oblečení, a to při mnohem nižších teplotách. Velikost nádržky na vodu a možnost doplnění vody během žehlení umožňují nepřetržitou činnost po mnoho hodin, přičemž jedna nádržka postačí až na dvě hodiny nerušeného žehlení. V neposlední řadě je zde i otázka váhy. Systémové žehličky jsou díky oddělenému bojleru výrazně lehčí než ty klasické.

phillipsNové systémové žehličky Philips GC 8460 a GC 8420 s odnímatelnou nádržkou na vodu o objemu 1,6 l nabízejí výstup páry 110 g/min s tlakem 5 barů a parní impuls 170 g/min a 160 g/min. Oba modely jsou schopny velmi rychlého zahřátí, k provozu jsou připraveny po dvou minutách. Pro větší pohodlí jsou na špičce žehlicí plochy Steam Glide umístěny speciální podlouhlé otvory pro propuštění páry, které dovolují dokonale vyžehlit i taková místa, jako jsou límečky, kapsy, puky nebo drobné dětské oblečení. Po celé délce žehlicí plochy je drážka pro pohodlné žehlení okolo knoflíků. Díky funkci Calc-Clean lze na žehlení používat vodu z vodovodního kohoutku, údržba bojleru je i tak velmi jednoduchá. Po každých 10 žehleních jej stačí pouze vypláchnout. Během používání u vyššího modelu GC 8460 jistě oceníte automatický navíječ síťové šňůry (1,8 m), u obou pak praktický zámek pro přenášení. Systémové žehličky Philips GC 8460 a GC 8420 jsou vybaveny kontrolkou informující o prázdné nádržce, připravenosti páry a dosažení požadované teploty. Mezi bezpečnostní prvky obou žehliček patří automatické vypnutí při přehřátí, opomenout bychom neměli ani praktickou žáruvzdornou podložku.

phillipsNa rozdíl od klasických napařovacích žehliček je pára v systémové žehličce Philips GC 6450 taktéž vytvářena v odděleném bojleru. Odtud je pak pod tlakem 4 bary hnána hluboko do vláken žehleného prádla. Díky tomu je prádlo rychle zbaveno tzv. paměťového efektu, a žehlení je tak daleko snadnější a až dvakrát rychlejší. Navíc 0,8 litrový bojler umožňuje nepřetržité žehlení bez doplňování vody po dobu téměř dvou hodin a zajišťuje trvale vysokou produkci páry 100 g/min. Pro větší pohodlí jsou na špičce nepřilnavé žehlicí plochy umístěny speciální podlouhlé otvory pro propuštění páry. Žehlička po celé své délce nabízí drážku pro žehlení kolem knoflíků. Díky funkci Calc-Clean lze na žehlení používat vodu z vodovodního kohoutku, přičemž údržba bojleru je i tak velmi jednoduchá. Po každých 10 žehleních jej stačí pouze vypláchnout. Pro větší bezpečí je nová systémová žehlička vybavena funkcí automatického vypnutí při přehřátí.  Pro dokonalý přehled disponuje kontrolkami informujícími o prázdné nádržce, připravenosti páry a dosažení požadované teploty.

Více na www.philips.cz