Žehlení je třífázový proces. V první fázi dochází k uvolnění vláken díky páře, následně k jejich napřímení, ideálně pomocí vysoce kvalitní žehlicí plochy. Na závěr je nutné vše zafixovat teplem. S tímto souvisí jednoduché pravidlo. Čím více páry použijete na úvod, a zároveň čím větší je její tlak, tím více se vlákna uvolní, a tak se usnadní a zrychlí i následující dva kroky.

Philips představuje systémové žehličky, u kterých je na rozdíl od klasických napařovacích žehliček pára vyráběna v samostatném bojleru a poté pomocí hadice přenášena pod tlakem do žehličky. Toto řešení má mnoho výhod. Díky získanému vyššímu výstupu páry s mnohem větším tlakem dochází k rychlejšímu žehlení. Tento fakt umožňuje žehlit i více vrstev oblečení najednou, či zvolit vertikální napařování. Systémové žehličky za pomoci většího množství páry nabízejí šetrnou péči o jemné oblečení, a to při mnohem nižších teplotách. Velikost nádržky na vodu a možnost doplnění vody během žehlení umožňují nepřetržitou činnost po mnoho hodin, přičemž jedna nádržka postačí až na dvě hodiny nerušeného žehlení. V neposlední řadě je zde i otázka váhy. Systémové žehličky jsou díky oddělenému bojleru výrazně lehčí než ty klasické.

 

Systémová žehlička Philips GC 9040 nabízí výstup páry 120 g/min s tlakem 5 barů, navíc byla zkonstruována tak, aby byla šetrná ke kloubům na rukou a zádům. Kromě již zmíněných výhod je GC 9040 schopná velmi rychlého zahřátí. Nerezový bojler se systémem Auto Calc Clean zajišťuje automatické odstraňování usazeného vodního kamene, čímž zamezuje vzniku koroze. Jednoduše proto lze používat vodu z vodovodního kohoutku. Pro větší pohodlí jsou na špičce žehlicí plochy Steam Glide umístěny speciální podlouhlé otvory pro propuštění páry, které dovolují dokonale vyžehlit i taková místa, jako jsou límečky, kapsy, puky nebo drobné dětské oblečení. Špička žehlicí plochy je navíc tvarována tak, aby jednoduše vyžehlila místa kolem zipů a knoflíků. Během používání jistě oceníte i automatický navíječ síťové šňůry (1,8 m) a praktický zámek pro přenášení. Systémová žehlička Philips GC 9040 je vybavena kontrolkou informující o nedostatku vody v nádržce a kontrolkou teploty. Pro větší bezpečí dochází po určité době nečinnosti nebo v případě přehřátí žehličky k jejímu automatickému vypnutí.

 

Na rozdíl od klasických napařovacích žehliček je pára v  systémových žehličkách Philips GC 6440 a GC 6430 vytvářena v odděleném bojleru. Odtud je pak pod tlakem 4 bary hnána hluboko do vláken žehleného prádla. Díky tomu je prádlo rychle zbaveno tzv. paměťového efektu, a žehlení je tak daleko snadnější a až dvakrát rychlejší. Navíc 0,8 litrový bojler umožňuje nepřetržité žehlení bez doplňování vody po dobu téměř 2 hodin a zajišťuje trvale vysokou produkci páry 100 g/min a 90 g/min. Pro větší pohodlí jsou na špičce jak nepřilnavé (GC 6440), tak nerezové (GC 6430) žehlicí plochy, umístěny speciální podlouhlé otvory pro propuštění páry. Špičky žehlicích ploch jsou navíc tvarovány tak, aby jednoduše vyžehlily místa kolem zipů a knoflíků. Pro větší bezpečí jsou nové systémové žehličky Double Speed GC 6440 a GC 6430 vybaveny funkcí automatického vypnutí bojleru a dále také pogumovanými nožičkami zabraňujícími jejímu sklouznutí. Pro dokonalý přehled navíc model GC 6440 disponuje i kontrolkou informující o vyprázdnění zásobníku páry a kontrolkou připravenosti zásobníku páry k použití. 

 

Unikátní ergonomické vlastnosti

Lidé si velmi často stěžují na namožená zápěstí, paže a záda v průběhu a po skončení žehlení. Prevencí jsou tři jednoduchá pravidla

a) správné nastavení výšky žehlicího prkna – vzdálenost prkna od lokte by měla být 27cm

b) správně narovnané zápěstí – ergonomická rukojeť

c) horizontální odkládací plocha žehličky – podložka umožňující horizontální odložení

Uvedené modely systémových žehliček Philips nabízí unikátní ergonomické vlastnosti. Vzhůru nakloněná rukojeť zaručuje přirozenou polohu zápěstí, a omezuje tak jeho zátěž během žehlení, žáruvzdorná podložka pod žehličku umožňuje její horizontální odložení kdekoliv na prkně, což také významně snižuje zátěž zápěstí.

 

Více na www.philips.cz

 

Reklama