Bez ohledu na to, jaké oblečení máte ve skříni – hedvábné nebo lněné, bavlněné nebo z moderních materiálů, je nutné je po vyprání vyžehlit.

Společnost Philips přichází v dubnu na český trh s novou řadou žehliček Azur se systémem Ionic Deep Steam pro ještě rychlejší a jednodušší žehlení s výsledkem, na který můžete být skutečně hrdí. Nová řada navíc jistě zaujme i svým zajímavým designem inspirovaným mezinárodními trendy v interiérovém designu a módě. Nově se na trhu také objeví systémová žehlička GC 9040, jenž ve srovnání s klasickými napařovacími žehličkami nabízí více páry, která je pod tlakem přenášena na právě žehlené materiály.

Tato novinka byla navíc zkonstruována tak, aby byla šetrná ke kloubům na rukou a zádům.

Využití nejmodernějších technologií

Nové žehličky Philips Azur Ionic GC4640 a GC 4630 nabízejí zcela unikátní řešení pro ještě rychlejší žehlení. Jejich podstatou je totiž systém Ionic Deep Steam, ionizační technologie dodávající o 50 % jemnější páru, která pronikne až třikrát hlouběji do libovolného typu látky.

 

Pro pohodlné žehlení a dokonalý výsledek jsou tyto nové žehličky s příkonem 2 400 W a výstupem páry 40 g/min vybaveny i elektronickým bezpečnostním vypínáním a žehlicí plochou Steam Glide. Elektronické bezpečnostní vypínání se postará o bezpečí celé rodiny. Pokud ráno zapomenete žehličku vypnout ze sítě, máte jistotu, že se sama po několika minutách vypne.

 

Žehlicí plocha Steam Glide je výjimečně odolná proti poškrábání i opotřebení, optimálně klouže po všech typech látek a navíc nabízí optimální distribuci tepla. Dva zcela odlišné typy parních otvorů zajistí ty nejlepší výsledky žehlení. Velké výstupní otvory snadno odstraní veškeré záhyby, menší otvory usnadňují klouzání žehličky po látce. Speciální výstup páry ve špičce Steam Tip™ navíc umožní jednoduše vyžehlit i taková místa jako límečky, kapsy, puky a prostory mezi knoflíky nebo drobné dětské oblečení.

 

Napařovací žehlička versus systémová žehlička

U systémových žehliček je na rozdíl od klasických napařovacích žehliček pára vyráběna v samostatném bojleru a poté pomocí hadice přenášena pod tlakem do žehličky. Toto řešení má mnoho výhod. Díky vyššímu trvalému výstupu páry 120 g/min s mnohem větším tlakem 5 barů dochází k rychlejšímu žehlení. Tento fakt umožňuje žehlit i více vrstev oblečení najednou, či zvolit vertikální napařování. To ale stále není vše. Systémové žehličky za pomoci většího množství páry nabízejí šetrnou péči o jemné oblečení, a to při mnohem nižších teplotách. Velikost nádržky na vodu a možnost doplnění vody během žehlení umožňují nepřetržitou činnost po mnoho hodin, přičemž jedna nádržka postačí až na dvě hodiny nerušeného žehlení. V neposlední řadě je zde i otázka váhy. Systémové žehličky jsou díky oddělenému bojleru výrazně lehčí než ty klasické.

 


Unikátní ergonomické vlastnosti

Lidé si velmi často stěžují na namožená zápěstí, paže a záda v průběhu a po skončení žehlení. Prevencí jsou tři jednoduchá pravidla:

a) správné nastavení výšky žehlicího prkna – vzdálenost prkna od lokte by měla být 27cm

b) správně narovnané zápěstí – ergonomická rukojeť žehličky GC9040

c) horizontální odkládací plocha žehličky – podložka umožňující horizontální odložení

Žehlička GC 9040 nabízí unikátní ergonomické vlastnosti. Vzhůru nakloněná rukojeť zaručuje přirozenou polohu zápěstí, a omezuje tak jeho zátěž během žehlení, žáruvzdorná podložka pod žehličku umožňuje její horizontální odložení kdekoliv na prkně, což také významně snižuje zátěž zápěstí.

 

Rychlost a zejména pohodlí…

Kromě již zmíněných výhod je nová systémová žehlička Philips GC 9040 schopná velmi rychlého zahřátí. Nerezový bojler se systémem Auto Calc Clean zajišťuje automatické odstraňování usazeného vodního kamene, čímž zamezuje vzniku koroze. Jednoduše proto můžeme používat vodu z vodovodního kohoutku. Pro větší pohodlí je žehlička vybavena žehlicí plochou Steam Glide se speciálně tvarovanou špičkou tak, aby jednoduše vyžehlila místa kolem zipů a knoflíků.

 

Nové žehličky Philips lze od dubna zakoupit ve specializovaných prodejnách s elektrospotřebiči.

 

 

Více najdete na stránkách www.philips.cz

 

Reklama