V souvislosti s žehlením bychom mohli ženy rozdělit do tří pomyslných kategorií. V té první se nachází ženy, které žehlí s takovou razantností, že to berou i s ponožkami, další ženy žehlí jen to nejdůležitější a třetí skupinu tvoří ženy, které nežehlí vůbec. A mají recht.

Představte si dlouhé, nekonečné hodiny u žehlicího prkna. Kdo by to neznal. A když ta šílená hromada konečně pomine a vy vše čisťounké, vyžehlené a voňavé s láskou naskládáte do skříní, druhý den to samé prádlo naleznete rozházené po židlích, na postelích a různě po bytě.
„Já se můžu příště na nějaké žehlení vy...“ ulevíte si.

žehlení

Co žena, to jiný názor a to jiný přístup k žehlení.
O vyjádření ohledně žehlení jsme poprosili maminku na mateřské dovolené, paní Jitku, a také paní Alenu, která už má děti odrostlejší.

Paní Jitka

Žehlím ráda. Baví mě skládat ty malinké dupačky, košilky a různé mikinky do skříně našeho drobečka. Každý záhyb přejedu opakovaně, jen aby pak byl brouček pěkně nažehlený. Žehlím i spodní prádlo, moje a mého přítele. Někde jsem slyšela, že není zdravé, když se tam zachycují chemické přísady z pracích prášků a aviváží. Žehlením je vlastně spálíte. Žehlím samozřejmě i prostěradla a povlečení. Ponožky žehlím podle nálady, jak jsem v tom kalupu, někdy je přejedu, jindy je jen smotám do klubíčka.
Celkově považuji žehlení za příjemnou domácí práci. Pustím si u toho nějaký pěkný film nebo seriál a za chvilku je vyžehleno.

Paní Alena

Dřív jsem žehlila všechno. Košile, kalhoty, trička, mikiny, ručníky, povlečení, jen spodní prádlo a ponožky ne, to nikdy. Ale dnes bych se na to mohla vykašlat. Stejně to nikdo nepozná. Povlečení máme krepové, ručník, když dobře vyvěsím, tak ho žehlit nemusím. Sem tam ještě přejedu manželovi košili, ale klukům už nežehlím. Žehlívala jsem jim džíny i mikiny, ale druhý den to nešlo ani poznat. Ať si to žehlí sami. Já nikomu služku dělat nebudu. Uvažuji, že si koupím sušičku, z té je prý prádlo tak nadýchané, že žehličku už ani nemusíte vytahovat.
Žehlení považuji za ztrátu času.

A jak jste na tom vy, milé ženy-in?

Čtěte také:

Reklama