Chcete mít krásné a zdravě vypadající vlasy? Pak dbejte na jejich ochranu. Jako je to s žehlením vlasů a vysoušením? Položili jsme několik otázek kadeřníkovi, který se každý den zabývá tím, aby jeho klientky byly krásné a jejich vlasy zářily péčí.

Ricky ChicconiJe žehlení vlasů stále trendem, který je IN?
Žehlení vlasů už pomalu ustupuje před přirozeným vzhledem. Žehlení momentálně střídá foukání a oblíbené volné lokny, které vypadají mnohem přirozeněji. Je ale skupina žen, pro kterou je žehlení stále oblíbené.

Jak vypadají vlasy, které naruší příliš horká žehlička? Proč je třeba dbát na to, aby byly vlasy dobře ochráněny před teplem?
Je důležité vlasy chránit před žehlením, ale i foukáním. Když jsou přesušené,  zákaznice nedosáhne objemu účesu. S vlasy se špatně pracuje, jsou lámavé, suché. Aby vlasy vypadaly dobře, je nutné po umytí a prosušení použít stylingové a pečující přípravky a použít kvalitní fén a žehličku. Bez ochranných přípravků by byly vlasy přesušené a porézní bez lesku. Doporučuji je vždy nanést na ještě vlhké vlasy před úplným vysušením a popřípadě aplikovat olej na suché vlasy pokud je potřeba. Je také dobré používat kvalitní a speciální fény a žehličky, které vlasy ochrání.

Je chyba, když žehlíme vlasy, které jsou vlhké, a každodenní mytí vlasů?
Vlhké vlasy nežehlíme. Každodennímu mytí vlasů bych se snažil vyhnout, pokud to jde, ale pokud ne, tak používat hydratační šampon přes léto a vyživující přes zimu, aby vlasy netrpěly přesušením.

Když si každý den vysouším vlasy, je možné, že mé vlasy budou tímto teplem namáhané? Jak se to pak projeví na kvalitě vlasů?
V žádném případě bych nedoporučoval každodenní žehlení. Co se týká přípravků na vlasy, tak těch je celá škála, ze které je zapotřebí zvolit ten správný podle typu a kvality vlasů. Nevíte-li si rady váš kadeřník či kadeřnice vám určitě doporučí vhodný právě na vaše vlasy, aby je zbytečně nezatěžoval a zároveň vyživil. Ochranu vlasů před vysoušením můžeme ovlivnit kvalitní žehličkou a vysoušečem.

žehlička

Na otázky nám odpověděl kadeřník Ricky Chicconi, Salon Zlatá natáčka

Náš tip – pokud chcete své vlasy ochránit při žehlení a při vysoušení, vyzkoušejte prověřené pomocníky – naším tipem je vysoušeč a žehlička, oba přizpůsobí teplotu tak, aby nedošlo k narušení přirozené hydratace vlasů

Philips představuje jednoduché řešení – nový vysoušeč vlasů MoistureProtect HP8280 a novou ionizační žehličku na vlasy MoistureProtect HP8372. Tyto novinky za pomoci jedinečného snímače MoistureProtect přizpůsobí teplotu tak, aby nedošlo k narušení přirozené hydratace vlasů, a tudíž zajišťují vlasům při stylingu maximální péči. Kromě toho také disponují ionizační technologií, díky níž dosáhnete nádherně hladkého lesklého účesu bez zacuchání a elektrizování vlasů. Za zmínku stojí i design obou produktů, který napomáhá nejen jednoduchému a pohodlnému používání, ale zároveň je velmi elegantní a ženský.

Získáte dárek ZDARMA

Navíc, pokud si v období od 20. 4. do 30. 6. 2015 zakoupíte jednu z novinek nebo libovolný výrobek vlasové péče Philips v hodnotě minimálně 799 Kč, získáte jako dárek ZDARMA profesionální kartáč na vlasy Tangle Teezer. Více na www.philips.cz

Chcete vědět jak nový vysoušeč vlasů a ionizační žehlička na vlasy Philips MoistureProtect fungují, se podívejte na video:

 

Reklama