Chodíte ráda do divadla? Souhlasně kýváte. A co váš partner? Tam je to už horší? Raději si pustí televizní noviny nebo se podívá na akční film? Mám pro vás divadelní nabídku, která vás pobaví a antidivadelního přítele možná přesvědčí, že se mohl mýlit.

Jana Paulová a Pavel Zedníček jsou v divadelní komedii Bez předsudků nepřekonatelní. Malé divadlo Kalich vám navíc dává pocit, že jsou vám herci nadosah a úzký kontakt mezi jevištěm a hledištěm se několikrát projeví společným smíchem.

Nabitá slovní přestřelka

Divák se stane součástí příběhu, ve kterém sekretářka Fiona a její nadřízený Diego nečekaně skončí v motelovém pokoji přes noc. Fiona zanechala klíče od vozidla na odpočívadle, a tak není možné pokračovat dál v pracovní cestě. Navíc v nabídce není jiný než dvoulůžkový pokoj s manželskou postelí.

Těžko se volá Diegovi domů manželce a Fioně svému příteli. Oba z nevysvětlitelného důvodu začnou zastírat, že by měli být snad v jedné posteli spolu. I přesto, že jsou letitými přáteli, najednou trochu vázne komunikace a nastupuje ostych. Ale jen dočasně.

Jak to tak bývá, netrvá dlouho a oba se začnou bavit o sexu. Ze začátku s rozpaky, po chvíli s kuráží. Slovní souboj nabírá obrátky. Smích střídá křik a najednou se ze všeho stává peprně nabitá přestřelka. Kdo vyhraje? Kdo má lepší argumenty? Kdo se má hůř? Kdo se má líp?
 
Bez ostychů o sexu bez sexu

Jana Paulová i Pavel Zedníček si během představení přidává do dialogů navíc věty a čeká na reakci druhého, který to nečeká. Většinou se tak směje nejen publikum, ale i samotní aktéři. Je vidět, že si oba velmi dobře rozumí a jsou sehraní. Nepanuje mezi nimi ostych, a tak je pro ně o něco snazší bavit se o věcech, o kterých se přece jen pořád ještě šeptá.

Bylo by možné říct – stejně jde jen o sex. Ale tak to není. Jak Diego a Fiona postupně poznávají, že si rozumějí víc než jen jako přátelé a nakonec si přiznají i nahlas, že jim partneři již dlouho nedávají to, po čem touží. Během představení jsem měla pocit, že nesedím v divadle, ale poslouchám své přátele, kteří mluví otevřeně o svých problémech.

Nečekaně vypracované tělo Pavla Zedníčka

Rozesmívala mě nejen jejich upřímnost, ale především ta velká a nepřehlédnutelná podobnost běžných starostí. Najednou si uvědomuji, že v tom všem nejsem sama. Režisér Roman Štolpa (kterého můžete znát jako herce z Rodinných pout) se zhostil divadelní hry italských autorů Fionny Bettanini a Diega Ruize s velkou noblesou.

Jestli v Římě na tuto hru chodí stovky lidí, svědčí to jen o faktu, jak moc máme s Italy společného. Není nám cizí jejich občasná výbušnost a láká nás jejich občas šílené chování.

Jana Paulová se představuje jako Fiona s neodolatelným sex appealem, který bych od této herečky nikdy nečekala a Pavel Zedníček, jenž na jevišti představuje doslova artistické kousky, se při svléknutí oblečení nemá za co stydět.

Divadelní komedii Bez předsudků doporučuji... i vašemu příteli. Pobavíte se oba a sako může klidně nechat doma...

Viděla jste Bez předsudků?
Kde nejvíce (film, seriál, pořad, divadlo) se vám líbila Jana Paulová či Pavel Zedníček?
Jak často chodíte do divadla? Dejte nám svůj tip na divadelní představení?

Reklama