Mnohdy si blízcí myslí, jak úžasný dar pro naše dítko vymysleli. A ruku na srdce… občas si naběhneme i sami. Tady je soupis tří dárků, které jsou svou přítomností (lehce) otravné.
5e2ef90720931obrazek.png
Zatracené třpytky
Ano, děti třpytky zbožňují. Zvláště holčičky, které s nimi řádí při kreativní tvorbě různých obrázků. I v naší Emily je kousek straky, a tak „co se třpytí, to je super“. Tudíž je super asi stovka výtvorů, pokojíček (de facto celoplošně), trasa od psacího stolu do koupelny, koupelna, naše ponožky a celé dítě. Ty mrňavé potvory nevezme robotický ani normální vysavač. Aspoň že voda po vytření vypadá jako roztavená discokoule. 

Není výjimkou – u nikoho ze členů naší tříčlenné rodiny – že se mu v lepším případě na oblečení, v horším v obličeji, třpytí třpytka. Mně a muži to trochu vadí, zvláště na pracovních schůzkách, Emily je ve školce díky tomu za frajerku.

Otravná mluvící hračka
I v případě různých hraček, které vydávají všelijaké zvuky, existuje dobrý úmysl. Jak se píše na balení: dítě se něco naučí, zabaví se, podpoří se jeho vývoj… atd. Uvedeno tam ovšem není, že velkému testu bude podrobena trpělivost nebohých rodičů. 

U nás momentálně vládne jistý hovořící jednorožec, co umí odvyprávět tři krátké pohádky. Mohla bych vám je napsat zpaměti slovo od slova, kdybych vůči nim neměla takovou averzi, že i myslet na ně mi dělá potíže. Obávám se, že jednou tohoto (ne)tvora stihne stejný osud jako kdysi hlasitě chrochtající plyšové prasátko. 

Prostě dochrochtalo… a zatím se k výměně baterií nikdo neměl. Dokonce ani dítko to nevyžaduje, pravděpodobně i jemu lezlo na nervy.

Problematické šaty královny Elsy
V tomto případě budu opět genderově nevyvážená, nicméně si umím představit, že podobné situace zažívají i maminky chlapců, jen s kostýmem Spidermana nebo podobného hrdiny. 

Emily nutně potřebovala šaty, jaké měla královna Elsa Arendelská z pohádky Ledové království. S touto blonckou, co ovládá ledová kouzla, máme snad každý druh oblečení, včetně ponožek, tak proč rovnou nekoupit stejnou róbu. Vybrala jsem tedy šaty s dlouhým závojem. Evidentně jsem zvolila správně, což mi potvrdilo nadšení v modrých očkách.

Naopak můj pohled nabyl trochu paniky, když Emily razantně trvala na tom, že od nynějška bude chodit pouze v těchto šatech. Naštěstí je vcelku rozumná (to má jistě po mně), a tak si dala říct, že se do školky tento oděv nehodí. Nechtěla jsem komplikovat život učitelkám, které už takhle nesmírně obdivuju za jejich trpělivost. Kdyby ještě k tomu všemu měly před procházkou páčit Emily z princeznovských šatů, jistě by mi nepoděkovaly. 

Prošlo to… až do chvíle, kdy jsem si druhý den šla milované dítě vyzvednout a přivítána jsem byla slovy „Sofinka dneska měla elsovské šaty!“ 

Jaké hračky vám přijdou tak trochu jako bič na rodiče?

Reklama