62664cba46873cl.jpg
Foto: Shutterstock

Královna Alžběta II. – kompletní příběh života britské panovnice 
Před dvěma lety byla vydána kratší kniha tvořená 132 stránkami, která popisuje životní příběh britské panovnice. Za jejím vznikem stojí kolektiv autorů, kteří vydávají také publikace BBC History. Díky knize získáte informace o mladých letech Alžběty II., o jejím nástupu na trůn, rodinném životě, ale dozvíte se i zajímavosti o jejím šatníku apod.

kralovna-alzbeta-ii-kompletni-pribeh-zivota-britske-panovnice.jpg
Foto se souhlasem Megaknihy

Královna Alžběta II. a královská rodina
Na 328 stránkách vás čeká nejen zajímavé počtení o vládnoucí dynastii, ale také mnoho doprovodných obrazových materiálů, které vám danou problematiku ještě názorněji přiblíží. Kromě života Alžběty II. si autoři pro čtenáře připravili i průřez britskou historií.

5348.jpgFoto se souhlasem Knihy Dobrovský

Alžběta II. – Život moderní panovnice
Publikace od známé autorky životopisů Sally Bedell Smith pracuje s rozhovory i dříve utajovanými dokumenty, aby čtenářům předložila ucelený pohled na život britské panovnice. Zaměřuje se nejen na její pracovní, ale také soukromý život. Dozvíte se tak nejen, co je královninou každodenní náplní práce, ale i to, jak tráví čas s vnoučaty.

6b86078c-27ca-9737-07c0-602669a65608.jpg
Foto se souhlasem Luxor

Cesta za svobodou – Harry a Meghan a vznik moderní královské rodiny
Je to právě Alžbětin vnuk princ Harry a jeho žena Meghan, kteří v posledních letech vyvolávají největší emoce. Kniha se zabývá nejen jejich seznámením, honem, který pořádala bulvární média, ale i tím, jak se vzdali oficiálních rolí v britské královské rodině, aby mohli žít podle svých představ, bez přísných protokolárních pravidel.

cesta-za-svobodou-harry-a-meghan-a-vznik-moderni-kralovske-rodiny.jpg
Foto se souhlasem Megaknihy

Diana skutečný příběh podle jejích pravdivých slov
Letos v květnu bude v České republice vydána kniha od Andrewa Mortona, která je přepracovaným vydáním knihy z roku 1992. Vychází z rozhovorů s princezninými blízkými, z tajných nahrávek se samotnou princeznou a z dalších materiálů. Připomíná její nelehký osud a ukazuje, jak se stala ikonou, kterou je i řadu let po své smrti.

diana-9788024275925.jpg
Foto se souhlasem Knihy Dobrovský

William a Harry – Bitva bratrů
O komplikovaných vztazích bratrů prince Harryho a Williama se všeobecně ví. Situace se ještě vyhrotila, když Harry s manželkou a synem odešli z Británie. Autor Robert Lacey, který je odborným konzultantem populárního seriálu Koruna, se  v knize zaměřuje na prvopočátky sporů i jejich současný stav.

41b1e155-10cb-cdd3-ca6d-31b47da111bc.jpg
Foto se souhlasem Luxor

Zdroje: Knihy Dobrovský, Luxor, Databáze knih, Megaknihy

Reklama