Dětské sny bychom si měli plnit. Romana Ljubasová o tom ví své. Její cesta byla delší, ale vyplatila se a nyní věnuje maximum svého času kolagenu, ve kterém vidí tekuté „zlato“.

Romana Ljubasová

Vaše profesní kariéra je poměrně pestrá – čím jste chtěla být jako malá holka?
Už v 11 letech jsem měla jasno. Herečka nebo právnička. No nakonec jsem vystudovaná sestřička a celý život jsem pomáhala řešit škody na zdraví. A to jako nevystudovaná právnička. Tedy si hraju (herečka) na právničku. Uplatňuji své znalosti zdravotníka a pomáhám lidem. A o to mi v 11 letech šlo. Vím to úplně přesně.

Od zdravotní sestřičky k doplňkům stravy je jen kousek cesty, ale jak do toho zapadá právo?
Právo, které jsem zastupovala a stále ještě zastupuji, je o škodách na zdraví. Někdy mám klienta i rok v nemocnici. Souvisí to.

Romana Ljubasová

Inca Collagen je prodáván i v řetězcích lékáren, jaké to bylo proniknout – sama, bez velké firmy za zády – do těchto sítí?
Těžké, ale už jsme tam. Lidé nás posunuli ke dveřím lékáren. Oni si o nás řekli. A pak jsem dostala příležitost náš produkt představit. A taky jsem slíbila maxi obraty a splnila jsem slovo. Makali jsme velmi tvrdě. Všichni z týmu Inca Collagen.

Měla jste někdy chuť to vzdát?
NE! Někdy už ve dvě odpoledne nepřijímám informace, někdy i pláču vyčerpáním, někdy málo nebo moc jím, ale nikdy se nevzdávám.

Myslíte si, že to mají krásné ženy v businessu těžší, nebo je to naopak benefit?
Ženy to mají tak těžké, jak to vidí. Těžké je to, než to vidí jinak. Prostě umíme vychovávat děti a uklidit, nakoupit a uvařit a ještě ušetřit na dárky a dovolenou. Pak prostě tento potenciál uplatníme v podnikání. A když jsme u toho krásné, tak to máme jednodušší u těch jednodušších. Pokud mluvíme o kráse vnitřní, tak se to promítne i na venek.

Proč zrovna kolagen? Jak padla volba právě na tuto bílkovinu?
No ona ta bílkovina se mi motala před očima několik let. Sem tam ji chtěl někdo dovést z Thajska, nebo si ji chválil odjinud. Pak jsem řekla nahlas větu: „Všichni to chtějí, co takhle to vozit“, no a tak když to nešlo vozit, tak to prostě vyrábím. A je to. Já takto dělám všechno.

Na co všechno kolagen pomáhá? Brzy bude léto, má kolagen nějakou „moc“ ochránit nás před spálením od sluníčka, či prodloužit opálení?
Jsem ráda, že se ptáte. Inca Collagen a kolagen všeobecně je základní stavební prvek celého těla člověka. Tedy pokud není dostatečné množství kolagenu v těle, strádají vlasy, nehty, pokožka, kosti, klouby i cévy. Dodáním kolagenu se lépe opálíme, hojíme, máme pohyblivější klouby a pružnější cévy a vůbec všechno. Je to bílkovina mládí. Sama se v těle přestává po 40. roce téměř tvořit. Doplněním kolagenu lze potížím předcházet.

Romana Ljubasová

Stalo se Vám někdy, že byste dostali zpětnou vazbu přímo od uživatelů Inca Collagenu?
Díky zpětné vazbě mám obrovskou motivaci vybudovat celosvětový, trhem oblíbený produkt. Například lidé s nemocí motýlích křídel jej užívají a Inca Collagen mění jejich stav k lepšímu, máme i fotky a různé příběhy od seniorů, sportovců i krásných žen. Je to naše “PROČ“ to děláme.

Jak se Vám daří skloubit práce s rodinou a přáteli. Jde to vůbec nějak zharmonizovat, když stojíte sama za značkou, která se tímto tempem rozrůstá?
Vtahuji je do toho všechny. Můj syn roznáší letáky, přítelova dcera balí vzorečky, mamka hlídá účetní doklady a přítel vede obchodní tým. Mnoho přátel mi fandí a s kočkami píšu blog i tento rozhovor. Miluji svou práci i rodinu. A sem tam zmizím na masáž nebo hot jógu.

Máte nějaký „recept“ na krásu pro naše čtenářky?
Uvnitř musí být dobré jídlo, smích, radost a pitný režim, mazlící režim a trochu nahoru a dolů. Díky cestě dolů doceníte štěstí být nahoře. No a 3000 mg Inca Collagenu samozřejmě.

O Romaně Ljubasové:

Romana LjubasováRok narození 1978, zakladatelka INCA Agency (právní služby) a INCA Collagen

Sama o sobě tvrdí – Jsem žena, dcera, matka, podnikatelka, věčný snílek a optimistka. Stojím za produktem Inca Collagen, který jsem si vymyslela od začátku až do konce a se kterým nezamýšlím nic menšího, než pomocí něj udělat ze světa lepší místo k životu.

Romana se nejdříve chtěla stát právničkou, ale nakonec se stala zdravotní sestřičkou. Po nástupu do nemocnice ji ale odradila neochota kolegů měnit cokoliv k lepšímu. Po deziluzi z českého zdravotnictví odešla do Rakouska, kde se zdokonalila v němčině, získala zkušenosti a po návratu domů zanedlouho získala práci, kde v 19 letech šéfovala týmu 50 mužů, u kterých si rychle zjednala respekt. Pak potkala svého manžela a spolu vedli firmu, která pomáhala zastat se lidí, kteří se snažili domoci finanční kompenzace od pojišťoven po nejrůznějších zraněních a nehodách. Tak se jí podařilo skloubit touhu aktivně pomáhat lidem a pracovat v právní oblasti. Tvrdou prací se Romana dostala do situace, kdy její firma bezchybně fungovala a nepředstavovala pro ni už nové výzvy, začala být vyhořelá. Bohužel se jí také rozpadlo manželství a osobní krize na sebe nenechala čekat. A tak si prostě ze dne na den sbalila kufr a odletěla do Thajska. Rozhodnutí odletět na druhou stranu zeměkoule teď hodnotí jako jedno z nejlepších v životě. Už proto, že ji přivedlo k dalšímu způsobu, jak pomáhat lidem. Romana nevěří v náhody. A proto když si v místní lékárně koupila kolagen pro regeneraci pokožky po opalování a zjistila, jak skvěle na ní působí, neváhala a začala kolagen s nadšením a do detailů studovat. Když uváděla svůj vlastní kolagen - Inca Collagen na trh, bylo jí 36 a do té doby toho stihla opravdu hodně. Dopředu ji vždy hnala touha pomáhat lidem. Kolagen si okamžitě získal tisícovky věrných fanoušků, kteří na něj nedají dopustit, protože jim výrazně zlepšil život.

Více o firmě najdete na těchto stránkách: www.incacollagen.cz

Reklama