Janě (32) v manželství nic nescházelo. Tedy alespoň si to myslela do doby, než potkala Patrika. Jenže právě toho okamžiku už nějaký čas trpce lituje.

S Radimem byli sehraná dvojka. Chodili spolu od devatenácti a o čtyři roky později se vzali. Na děti se ale ještě necítili. Navíc rekonstruovali byt, takže na starost o dítě jim nezbýval čas ani peníze. Jenže jak roky utíkaly, pomalu si zevšedněli. „Každý den byl beznadějně stejný. Dopředu mi bylo jasné, co Radim udělá, co řekne. Oba jsme měli časově náročné zaměstnání a po návratu domů bývaly většinou na řadě opravy bytu,“ vypráví Jana, která si najednou uvědomila pro ni děsivou věc.

„Pořád se mi honilo hlavou, jestli je tohle všechno? Už nikdy si nebudu užívat pocitu zamilovanosti, motýlků v břiše a randění? A právě v té době se objevil Patrik. Poslíček, který k nám do firmy nosil zásilky. Krásný, urostlý chlap, do kterého se musí zbláznit snad každá ženská. A on si vybral mě. Kolegyně mi domlouvaly, ať s ním na to kafe jdu, že prý na flirtu není nic špatného. A nechat to zajít dál přece nemusím. No, nemusela. Ale nechala,“ svěřuje se Jana.

smutnazena

Zamilovala se tak bezhlavě, že po dvou měsících sbalila kufry a od manžela odešla. „Bylo to jako ve snu. Zase jsme měla pocit, že žiju. A vůbec mi nevadilo, že v malinkatém pronajatém bytě daleko od centra. Důležité pro mě bylo jen jedno - on potřeboval mě a já zase jeho. Každá chvilka bez toho druhého nám přišla ztracená,“ líčí Jana zamilovanost, která ovšem přetrvala pouhý rok. Pak se teprve, už rozvedená, začala dívat okolo sebe kritičtější optikou.

Najednou už nebyl Patrik tak báječný a skvělý. Měl mizernou práci, takže placení zůstávalo většinou na mě. Chodil stále častěji do hospody, kdežto mě to postupně přestávalo bavit. Hrozně se oblékal a často páchl alkoholem, takže kolikrát mi bylo úplně stydno vedle něho jít. A už vůbec mě nelákala představa přivést do toho všeho miminko. Přiznávám, že mi bylo a je do pláče. Já hloupá kvůli němu nechala fajn chlapa! Dnes bych to už neudělala. Jenže tehdy jsem bohužel neviděla, co vidím dnes,“ dodává Jana.

Čtěte také:

Reklama