S prvním příspěvkem k dnešnímu tématu přispěchala čtenářka Datura. Ta se poprvé s počítačem setkala v práci v sedmdesátých letech minulého století. A hned ji její kolegové pěkně vyšplouchli…

Když se člověk setká s něčím novým, skočí na kdejakou taškařici. A tak čtenářka Datura prozradila svým kolegům vše o svém sexuálním životě…


Když nám do firmy přivezli někdy v sedmdesátých letech první počítač, byla to velká událost. Byl obrovský a zabral půl místnosti. Musel mít stálou teplotu, nesmělo na něj svítit slunce, zkrátka jako mimino. Přijel i expert, který zaučil naše dva techniky. Za pár dnů nás technici pozvali na exkurzi. Byly jsme v účtárně samá mláďata po škole a tak nás nachytali na počítačový sexy test. Měly jsme odpovídat na otázky typu: Jsi ještě panna? Pokud ne, kolik chlapců jsi měla? Jak často souložíš? Kterou polohu máš nejraději? Ujistili nás, že počítač jen vyhodnotí odpovědi a určí, jaký typ ženy jsme. Počítač na to měl asi hodinu, tu samou dobu jsme my měly na to, aby nám došlo, že smích ze strojovny se týká našich super tajných odpovědí.

S dalším počítačem jsem se potkala o dost let později, když jsem nastoupila do soukromé firmy jako holka pro všechno. Nezapomenu, jak jsem smolila kupní smlouvu pro zákazníka a když už měla všechny náležitosti a několik stránek, tak jsem si ji neuložila, tudíž smazala.

Další počítač se mnou komunikoval jen anglicky. Porozuměli jsme si celkem rychle. Většinou po mně chtěl to samé. V posledním zaměstnání jsem s počítačem trávila celou pracovní dobu a dá se říct, že jsme byli kamarádi. Když jsem odcházela do důchodu, tvrdila jsem, že počítač nikdy. Ale znáte to, nikdy neříkej nikdy. První noťas jsem totálně zrušila u jedné klikačky . Výhra v hodnotě asi 100,-Kč opravdu stála za to. Teď mám druhý a už ho šetřím, weby si vybírám, na FB nelezu, tak snad mi chvíli vydrží.

Zdraví,
Datura

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 7. března 2012: Můj první počítač

Zavzpomínejte na svůj první počítač!

  • Jaký to byl?
  • Bylo pro vás těžké, naučit se ho ovládat?
  • Co vás na něm nejvíc bavilo?
  • Ještě ho stále máte, anebo jste ho už nahradila?
  • Chystáte si koupit svůj první počítač? - poraďte!

Otázek k prvnímu počítači je skutečně mnoho. Zajímá mě zkrátka váš příběh. Chci vědět, jak jste to se svým prvním počítačem měla. Své příspěvky, dlouhé alespoň jako tento odstavec textu, posílejte na redakční e-mailovou adresu (viz níže). Jeden z příspěvků, respektive jeho autorku, ocením pěkným dárkem: stylovou Microsoft Wireless Mobile Mouse 4000. Pokud chcete mít šanci na uveřejnění a tedy i možné získání dárku, pošlete příspěvek nejpozději 7.3.2012 do 15.30 hodin.

myska

Reklama