Korutany v zimě nejsou jen cílem sjezdařských nadšenců a milovníků trendy sportů. Nejjižnější spolková země Rakouska může být i velmi tichá a jemná. Překrásná krajina jižních Alp nabízí i zimní radovánky, které jsou poklidné a mírné. Nejdříve sjezdovka, běžky, sněžnice či sáňky – a potom uvolnění a relaxace v blahodárně teplých korutanských pramenech. Korutany se svými tradičními termálními lázněmi a exkluzivní wellness nabídkou jsou skutečně zemí zaslíbenou. 

 

Lázně jsou odpradávna vyhledávaným místem pro relaxaci a odpočinek. V dnešní době se vrací jejich oblíbenost, kterou nespojujeme s ozdravným pobytem, léčbou zdravotních neduhů, ale jednoduše s relaxací. Mnoho z nás vyhledává místa, kde se dá zapomenout na každodenní stres, relaxovat. A zájem o tyto služby neustále vzrůstá. Vyhledáváme nabídky, kdy máme možnost propojit celodenní sportování s odpoledním a večerním odpočinkem v podobě využití masáží, sauny, lázní a bazénových komplexů.  A rakouské hotely se na služby spa a welness přímo specializují.

 

Výhodou jižní oblasti Korutan je více slunečných dní než v jiných částech Rakouska. Příhodná nadmořská výška, hlavní alpský hřeben a moderní zasněžovací zařízení znamenají jistotu sněhu až do pozdního jara.

Warmbad-Villach, Bad Bleiberg, Bad Kleinkirchheim, to je svět welness a spa

Korutanské oblasti. Warmbad-Villach a Bad Bleiberg jsou bohaté na obrovské zásoby horké termální vody. Tuto oblast vyhledávají turisté toužící po sportu a následné relaxaci z celého světa. Warmbad-Villach lázně mají tisíciletou tradici, v jejich termálních vodách se koupali již staří Římané. Warmbad-Villach je dnes špičkový lázeňský komplex, jehož součástí jsou prvotřídní hotely, terapeutická zařízení, rehabilitační pracoviště a oáza wellnessu se saunami a bazény s termální vodou. Léčivá termální voda zde tryská ze šesti pramenů a zásobuje tělo i duši novou silou a energií do dalšího lyžařského dne. A kdo se na sjezdovce dostatečně nevydováděl, pro toho jsou v aquaparku připraveny skvělé atrakce: obří skluzavka, vodní jeskyně či tři bazény. Bez nadsázky je možné říci, že Warmbad Villach reprezentuje v malém celý lázeňský svět.

 

 

V Bad Bleibergu byly objeveny bohaté zásoby termálních pramenů teprve před několika desítkami let. Po tomto objevu se rázem toto místo stalo vyhledávanou oblastí lázeňství. Prvním hotelem, který zde byl postaven, byl Bleibergerhof, nyní Falkensteiner Hotel & Spa Bleibergerhof. Největší lázeňskou atrakcí jsou zde bezpochyby podzemní léčebné štoly, do nichž je možné se dostat výtahem přímo z hotelu. Díky tomu, že je zde vysoká vlhkost a konstantní teplota, se zde úspěšně léčí pacienti trpící alergiemi a nemocemi horních cest dýchacích. Lázně Bleibergerhof uprostřed přírody nabízí jedinečné termální lázně s areálem saun. 

 

Nejmladší oázou wellness v Korutanech jsou lázně Römerbad ve městečku Bad Kleinkirchheim. Jsou vystavěny podle vzoru římský termálních zařízení a v římském stavebním stylu. Na 4000 metrech čtverečných najdete areály Romanum, Noricum a Maximum, svět saun, masáží a beauty. „Ze sjezdovky do lázní“ – díky této jedinečné nabídce získala obec Bad Kleinkirchheim jako dosud jediné místo v Rakousku vzácné ocenění „Alpine Wellness“.

 

Jeden skipas pro všechny lyžařské oblasti Korutan a Východního Tyrolska

34 lyžařských oblastí – po celou zimu. Se skipasem TopSkiPass Kärnten & Osttirol je to možné!

  • 1031 kilometrů sjezdovek
  • 289 lanovek a vleků
  • Balíčky pro rodiny a partnery
  • 6denní TopSkiPass Kärnten & Osttirol 184 eur pro dospělou osobu, děti do 14 let 93 Euro
Kam v Korutanech na lyže? Vyzkoušejte středisko Nassfeld-Hermagor

Nassfeld-Hermagor je největší a nejmodernější lyžařskou oblastí Korutan. Od kopečků pro začátečníky po sjezdovky Světového poháru se fanouškům lyžování nabízí 280 hektarů upravených sjezdovek všech stupňů obtížnosti. Na 80 % z nich jezdí nejmodernější kabinkové lanovky a pohodlné sedačky. Patří sem např. Millenium-Express, nejdelší kabinková lanovka v Alpách z Tröpolachu na 2000 metrů vysokou Madritsche. Odtud vede do údolí 7,6 km dlouhá sjezdovka „Carnia“, jejíž poslední třetina se každou středu promění v nejdelší uměle osvětlenou sjezdovku v Alpách. Pokud chcete sjet ve středisku Nassfeld-Hermagor ze sjezdovky přímo do hotelu se skvělými welness spa službami, ubytujte se v Falkensteiner Hotel & Spa Carinzia

 

Běžky pro každého

Běžkaři v Korutanech si na více než 1000 km upravených běžeckých stopách všech stupňů obtížnosti skutečně přijdou na své. Trasy vedou údolími i ve vysokých polohách a nabízí začátečníkům i pokročilým ty správné podmínky. K nejoblíbenějším regionům běžkařů patří region Nassfeld-Hermagor v pohoří Karnischen Alpen s největší sítí běžeckých stop v zemi. Více než 300 kilometrů běžeckých tras vedou malebnou krajinou. Zvláštní zážitek nabízí přeshraniční horská trať na Nassfeldu a na Plöckenpass, jakož i běžecká trasa na zamrzlém jezeře Weissensee.

 

Sáňkování, oblíbená zimní zábava

Řítit se na sáňkách dolů do údolí baví nejen malé děti. I velcí tento zážitek na saních zbožňují a je to častým zpestřením lyžařského týdne. V současnosti je v Korutanech 80 sáňkařských drah, nejdelší z nich v Arnoldsteinu ve  Villacher Skiberge měří 8,4 km. Trať začíná v 1600 m. n. m. a končí v 680 m. n. m. Velkou zábavu slibuje i 6 km dlouhá přírodní sáňkařská dráha ve  Gmünd/Sonnalm Stubeck v údolí Lieser-/Maltatal či 4 km dlouhé tratě na  Jamnigalmu v Mallnitzu a na Naggler Almu u jezera Weissensee v regionu Nassfeld-Hermagor. V pohoří Nockberge čeká na sáňkaře na 4,5 km dlouhé sáňkařské dráze „Thurnerhof“  impozantní sněhový hrad uprostřed lesa, který zve ke krátké zastávce.  A na jezeře Milstätter See můžete po příjemně stráveném večeru na horské chalupě sjet pohodlně na sáňkách zpět do údolí.

 

 

Putování na sněžnicích a jízdy saněmi taženými koňmi

Pokud si chcete užít romantiku, tak si můžete nasadit sněžnice a vydat se do tichého, bílého světa plného zázraků. Nejlepší je putování s horským vůdcem, který dobře zná zajímavá místa v korutanských horách. Trasy vedou například zasněženými údolími Národního parku Vysoké Taury, pohořím Nockberge, pohořím Villacher Skiberge a v okolí Millstätter See. Možnosti jsou od okružních tras, denních putování až po putování pro začátečníky. Nejromantičtější způsob, jak zažít korutanskou zimu, je pravděpodobně jízda na saních tažených koňmi. Jízda hluboce zasněženými lesy může být nezapomenutelným zážitkem.

 

Mazlivá pohostinnost

Celá oblast Korutan je křižovatkou tří kultur – italské, slovinské a rakouské. To se projevuje zejména v místní kuchyni. Vyhlášenou sladkou pochoutkou je například krémový řez Bleder Cremeschnitte, který je oblíbeným závěrečným dezertem po chutném hlavním chodu. Požitkáři mají velký výběr: od tradičních chat po nejvýše položenou rakouskou restauraci oceněnou 3 čepicemi a 2 hvězdičkami Michelin.

 

Pokud hledáte místo pro maximální relaxaci a kombinaci sportovních aktivit a Welness Spa služeb, naším tipem je hotel Falkensteiner Hotel & Spa Bleibergerhof  a Carinzia.

 

Informace o oblasti Korutany

www.korutany.com

www.kaernten.at

Reklama