Ona i syn Jonáš byli v pořádku, a tak po třech dnech v porodnici konečně mohla začít balit. Když pro ně manžel přijel, spadl jí kámen ze srdce. Pečovali tam o ni hezky, jenže už chtěla svůj klid. Aby si doma konečně oddechla a mohla dělat vše posvém. Cestou jí ale spadly koutky. Manžel Aleš v autě slavnostně oznámil, že na prvních šest týdnů zajistil výpomoc. Pozval k nim svou maminku.
5f4cc18240334obrazek.png
Foto: Shutterstock

„Nevěřila jsem vlastním uším! Vůbec se mě na to nezeptal, neprobral to se mnou. Prý to chystal jako překvapení. A matku ani nemusel dvakrát přemlouvat, pomoc mu nabídla ona sama. Byl to šok. Svou tchyni zrovna dvakrát nemusím, přestože s ní dokážu normálně komunikovat. Aby se neřeklo. Ale představa, že ji budu mít doma přes měsíc, a ještě v době, kdy toužím po soukromí víc, než kdy jindy, mě totálně dostala,“ vzpomíná Olga, která se hned snažila manžela přesvědčit, aby svou matku poslal domů. Marně. Ostatně měl vždy hlavní slovo.

Když se doma s tchyní přivítala, ještě zkusila situaci zvrátit. Jenže ať se dušovala, že na všechno stačí sama a maminku tedy není třeba obtěžovat, oba dva rezolutně vrtěli hlavou. „Pořád opakovali, že vůbec netuším, co mě čeká. A že tchyně je naopak zasloužilou matkou tří dětí. Prý ještě budu ráda, že si trochu pospím a oddychnu. Možná vám to zní jako super gesto, ale to tu ženskou neznáte. Manžel je rozený velitel po ní!“ stýská si Olga, která už neměla odvahu protestovat. A tak dál poslouchala rady a doporučení, ale i výčitky, když neposlechla. Se skřípěním zubů navíc sledovala, jak jí zabydlující se tchyně mění její vlastní domácnost před očima.

„Namísto abych si užívala malého Jonáška, počítala jsem každou chvíli do desíti, abych té babizně něco neřekla. Byla jsem na nervy, vytočená, naštvaná, bez nálady. Manžel to ovšem připisoval šestinedělí. A tím spíš byl rád, že tu je i jeho zkušená máma. Za pár týdnů už jsem je nemohla vystát oba. Ale dokázala jsem se ovládnout. Až do samého konce. No jo, jsem holt puťka. Nikdo nemáte tušení, jaká záplava štěstí se mě zmocnila, když tchyně konečně zvedla kotvy!“ svěřuje se Olga s tím, že teprve tehdy pro ni začala vytoužená mateřská dovolená.

„Úplně jsem pookřála a konečně se zase začala usmívat. A víte, co poznamenal manžel? No jó, konečně máš to šestinedělí za sebou… Dalo mi hodně práce ho něčím nepraštit,“ dodává Olga.

Čtěte také:

Reklama