bryle-a-ofina-seznam.jpg
Zdroj foto: Shutterstock

Klasická ofina a výrazné brýle k oválnému obličeji

Klasické ofině, kterou si pravděpodobně vybavíte jako první, když se o ní mluví, podlehly mimo jiné herečky Zooey Deschanel a Dakota Johnson. Je to ten střih ofiny, který končí přibližně tam, kde je linie obočí. Zmíněné herečky jsou také důkazem toho, že nejvíce sluší oválným tvarům obličeje a těm, kdo mají husté a rovné vlasy. V případě klasické rovné ofiny je také vhodné řídit se starým dobrým pravidlem, že se hodí pro jedince s vysokým čelem.

K oválnému typu obličeje a klasické rovné ofině se nejlépe hodí výraznější brýle s širšími obroučky a rovným vrškem, které zajistí, že oči budou středem pozornosti.

64f7228c0ee52plna-ofina.jpgZdroj foto: Shutterstock

Patka a hranaté brýle ke kulatému obličeji

Jestliže máte spíše kulatý obličej, můžete ho opticky prodloužit a zeštíhlit tím, že zvolíte střih ofiny k jedné straně, tedy patky. Díky vhodnému tvaru obličeje proto tento střih slušel například herečce Emmě Stone. Službu udělá patka také lidem s jemnějšími a řidšími vlasy. Výhodou patky je navíc také to, že snadněji dorůstá a není tak náročná na údržbu jako klasická rovná ofina.

Pokud budete shánět brýle k tomuto typu ofiny, rozhodně se nebojte experimentovat. Vyzkoušejte obroučky různých geometrických tvarů. Čím více hran, tím lépe. Sáhnout můžete také po brýlích typu cat eye.

patka-2.jpg
Zdroj foto: Shutterstock

Jemná ofina a kulaté brýle k srdcovému obličeji

Jemná ofina sluší především těm, kteří mají tvar obličeje hranatý či srdcový. Typickým příkladem majitelek takto tvarovaných tváří jsou Reese Witherspoon nebo Kristen Bell. Jemná ofina se vyznačuje tím, že mezi jejími jednotlivými pramínky prosvítá čelo.

Srdcový tvar obličeje je výrazný především ve své horní části. Proto je potřeba pomocí brýlí zdůraznit i spodní část, jak to udělají například jemné obroučky kulatého tvaru.

Čtvercovému tvaru obličeje zase kulaté brýle dopomohou k tomu, aby působil užším, jemnějším a kulatějším dojmem.

K jemnému střihu ofiny navíc kulaté brýle výborně pasují!

 

Zdroj info: Autorka článku, mouqyallthingshairfielmann

Reklama