Být svobodnou matkou v dnešní době není nic zvláštního ani ojedinělého. Naopak. Matek, co zůstanou samy s dítětem, bohužel přibývá. Jistě to není lehké období. Není se tak čemu divit, že některé ženy „zblbnou“ a snaží se stůj, co stůj najít nového partnera a hlavně otce. Ovšem, je to ta správná cesta?

Podobný příběh potkal i Terezu. Tu opustil partner, když její dceři byl necelý rok. Její příběh nám odvypráví sestra Terezy, která je z chování mladší sestry nešťastná. Hlavně kvůli malé neteři. „Když ségru opustil přítel, samozřejmě to bylo hrozné. Ona byla čerstvě po vysoké škole, neměla práci a nejednou byla sama na maličké dítě. Bývalý o ně absolutně nejeví zájem. Pomáhala jsem jí, vlastně stále pomáhám, co to jde. Myslela jsem, že už je po té době z nejhoršího venku. Přeci jen už to jsou skoro tři roky.“ To se ovšem Martina, sestra Terezy, přepočítala. Mladá maminka se totiž v poslední době vší silou snaží najít nového partnera a tatínka pro dceru.

muži

Neustále domů tahá nové chlapy. Je jedno, jestli ho zná týden, měsíc nebo půl roku. Je krásná, muži se po ní otáčí, ale nikdy dlouho nezůstanou. Já se jim na jednu stranu ani nedivím. Hned začne líčit, jak by byli krásná rodina, atd. Což každého chlapa vyděsí. Vždy to končí stejně. Po pár týdnech doma brečí a vzdychá nad „hrozným“ životem. Že má nádhernou a zdravou dcerku ji nezajímá. Ona chce jediné – chlapa. To je pro ni středobod vesmíru.“ Martina se snažila několikrát sestře vysvětlit, že může být ráda za to, co má. Ta ovšem neposlouchá. „Nejhorší je, že to odnáší ta malá. Má totálně zamotanou hlavu. Nechápe, proč ten hodnej strejda nepřišel, proč je tady další, atd.“ Martina stále doufá, že její sestře dojde, co dělá za nesmysly a jak ubližuje dcerce, které navíc nedává moc dobrý vzor do života.  

Naděje je stav ducha, který dává smysl našemu životu.
Václav Havel

Čtěte také:

Reklama