Děkujeme za krásný příspěvek od čtenářky s nickem Heligona. Je jedna z prvních, která si dokáže představit, že by mohla žít jinde, než v Čechách. Proč? To se dočtěte níže

Krásný cizozemský den. Já jsem se vlastně celkem nedávno dobrala k názoru, že by ze mě byla úžasná Rakušačka. Mít pracovní příležitost, tak se tam odstěhuji třeba hned. Není to tak daleko odsud, německy docela umím a jak by mi krásně slušel ten jejich skopčácký kroj. Jak já bych v něm halekala, až by se hory zelenaly.

Usadila bych se někde v okolí Salzburku. Jsem člověk veskrze městský, takže klidně i přímo v něm. Toto město má přímo strategickou polohu v bezprostřední blízkosti Alp, které tolik miluji v létě i v zimě. Do ještě krásnějších italských Dolomit je to také chvilka. Ano, uvažovala jsem i o této lokalitě, ale přece jenom, co bych si mezi Taliány počala. Cesta k moři by se mi tímto přesunem také dostatečně zkrátila, na takový prodloužený víkend vzdálenost přímo ideální. Samozřejmě bych projela celé Rakousko, velkoměsta, horské vesničky, vinice, prosvištěla jejich krásné cyklostezky a pochopitelně podrobně prozkoumala horská střediska na lyžích.

A co bych si v tom Rakousku počala? V teplejších měsících bych se věnovala své profesi a užívala ruchu velkoměsta. Na zimu bych se přesunula do horské boudy, natáhla již dříve zmíněný kroj a s halekačkou na rtech běhala okolo rozjařených lyžařů s miskami plnými Knedlzupe a talíři se Zauerkraut. Takový odpočinek od duševní činnosti, trošku fyzického zápřahu a kontakt s lidmi.

Ja, ja, to by se mi líbilo :-)

Heligona

To není špatný nápad, že?

  • Co vy na to, milé ženy-in? Dokázaly byste také žít v jiné zemi? V jaké a proč?
  • Už jste si to některá z vás vyzkoušela?
  • Nebo jste raději tam, kde jste se narodily?
  • Co vás na Čechách nebo Češích mrzí a znepříjemňuje vám život?
  • Máte nějakou vysněnou zemi, kde byste chtěla strávit alespoň rok?

Napište nám na dnešní téma: Ve které zemi byste chtěla žít a proč?

Své příspěvky posílejte na adresu: redakce@zena-in.cz

Soutěžní obr.5

5

Reklama