Požádala jsem některé ženy v redakci, aby se také vyjádřily k dnešnímu tématu a přispěly svým názorem, snem nebo přáním. Přečtěte si, v jaké době by se líbilo naší kolegyni Kláře Milošové.

Ve které době bych mohla být ideálem krásy? Zcela sebekriticky si myslím, že ideálem fakt v žádné. Pořád mi někde něco chybí nebo přebývá… Ve škole, když jsme brali antiku, tak se spolužáci smáli a „nadávali“ mi do kravookých – a že bych určitě se svýma velkýma tmavýma očima „na trhu“ uspěla. Jenže do „kalokaghatie“ mám celkově opravdu daleko. :) Ale nebudu tady rozebírat svoje tělo na součástky, abych vám to vysvětlila… asi to známe všechny. Nebo téměř všechny. Nikdo není úplně dokonalý.

Jiná věc je, ve které době by se mi líbilo se oblékat. A toho by se našlo! Hlavně abych mohla nosit sukně a mašličky a třpytivé kamínky nebo flitříčky… kabelku, rukavičky, klobouček, to by se mi líbilo. Spokojila bych se třeba s První republikou, i když tam těch ozdůbek asi zas tolik nebylo. Ono čeho je moc, toho je příliš – třeba rokoko a paruky až do nebes, to už je zase moc.

S módou jsem trochu blíženec. Každou chvíli něco jiného, ale vždycky se nejlíp cítím, když můžu vypadat jako ženská. Kecky, batoh a otrhané džíny, to není nic pro mě, a třeba do sportovního oblečení se oblékám jen tehdy, když už se tomu opravdu nelze vyhnout, například na dovolené na horách (ale i tam táhnu sukni a boty na podpatku, co kdyby náááhodou :)).

P.S.: A nebo že by Orient?

foto

Uznejte, že oči má Klárka opravdu nádherné, ale myslím, že ani za „to ostatní“ se nemusí stydět. Klára je opravdu „ženský“ typ a v kalhotách ji vídáme poměrně zřídka.

Jaké historické období je vám blízké, co se estetiky týče? Našla byste si dobu, ve které byste splňovala ideál krásy? Už jste měla na sobě někdy historický kostým? Jak jste se v něm cítila?

A co třeba svatební šaty? Není to náhodou ta nejlepší příležitost, jak být za hvězdu? Vybrala byste si spíš krinolínu, nebo šaty v přiléhavé linii?

Máte ráda korzety, hluboké dekolty, nebo se spíš zahalujete? I to může ledacos napovědět.

Napište nám o svých vysněných šatech na redakce@zena-in.cz

Soutěžní obr.č.4

móda

Ze kterého období pocházejí tyto modely?

Reklama