Mnozí z nás mají možná představu, že zdravě žít je něco složitého, ale není to tak – stačí do svého jídelníčku zařadit zdravější potraviny, dbát na vyváženou stravu, pravidelný přísun ovoce a zeleniny, pitný režim a také se více hýbat.

 

Zdravý životní styl sice nemusí znamenat nějakou enormní zátěž, ale přece jen od nás vyžaduje aktivní přístup a motivaci. Jídelníček musí být pečlivě sestaven tak, aby nezatěžoval organismus, a musí obsahovat všechny důležité látky – nic by nemělo chybět a ničeho by samozřejmě nemělo být moc. A tady bývá kámen úrazu – neustálé kontrolování energetických hodnot obsažených ve výrobcích, obsah cukru a tuků může být pro většinu z nás nepřekonatelným problémem, a to zejména v případě, kdy si chceme dopřávat to, co nám opravdu chutná.

 

Od poloviny května bude pro zákazníky obchodů Tesco výběr a nákup zdravých potravin o mnoho snadnější. V rámci komplexního programu zaměřeného na zdravý životní styl totiž přichází na trh nová řada výrobků nazvaných Tesco Healthy Living. Zahrnuje více než 50 produktů, u kterých jsou sníženy ty parametry, které jsou pro naše zdraví rizikové. Naleznete mezi nimi například müsli tyčinky, cornflakes, jogurty, kysané mléko, ale také výrobky, které na první pohled do zdravého jídelníčku nepatří – předsmažené zeleninové prsty, mražený dort s vanilkovou příchutí nebo například salátové dresingy. Takže i ten, kdo si čas od času rád ve svém stravování zahřeší, má teď možnost sáhnout po zdravější variantě. Výrobky Tesco Healthy Living jsou jedinečné i díky nutričnímu značení - hned na přední straně obalu snadno zjistíte, kolik je ve výrobku energie, tuku a cukrů, a zároveň kolik procent výživových látek z doporučené denní dávky tato potravina obsahuje.

 

Ke zdravému životnímu stylu samozřejmě patří i dostatek pravidelného pohybu. Cvičení nemusí znamenat litry potu v tělocvičně, vždyť protáhnout tělo si můžete i v klidu doma, stačí jen vědět, jak na to. Pravidelným cvičením vyrovnáte poměr mezi příjmem a výdejem energie, zhubnete a zároveň si zformujete postavu. Tesco proto představuje 42 výrobků značky Tesco One Body, které vám domácí cvičení o něco usnadní. Naleznete tu například posilovací lana, podložky na cvičení, činky, švihadla, závaží na zápěstí a kotníky.

 

Budeme-li se o sebe dobře starat, naše tělo nám to všechno několikanásobně vrátí.

 

Více informací o zdravém životním stylu naleznete na www.healthyliving.cz.

Reklama