Co jsme měli možnost testovat?

Tvrdý sýr Gran Moravia, který patří do prestižní rodiny sýrů Grana. Díky použití syřidla rostlinného původu je vhodný také pro vegetariány. 
Hodí se k samotné konzumaci, s vínem nebo s džemy, což je jedinečná kombinace. Tento sýr má velmi široké uplatnění také v kuchyni, nastrouhaný ozvláštní širokou škálu pokrmů, jako polévky a krutony, které jsme na akci vařili. Nebo oblíbené těstoviny.
5c6696333e3b5obrazek.png

Máslo je základem většiny pokrmů. Prémiové, ručně vyráběné a balené máslo Burro Superiore Fratelli Brazzale, které obsahuje 84 % tuku je naprosto luxusní! Díky tomu se skvěle hodí jak na vaření, tak i na přímou konzumaci, protože se dobře roztírá i hned po vytažení z lednice – ochutnali jsme ho jen tak namazaný na čerstvé pečivo. Milou zajímavostí je, že obal másla zdobí akvarel španělského malíře Mariana Fortuny.
5c669646d9f0dobrazek.png

Máte rádi syrovátku? Toto testování bylo velmi zajímavé! Syrovátkové nápoje jsou vyrobené ze syrovátky, která vznikla jako vedlejší produkt vlastní výroby sýrů. Ochutnali jsme čtyři příchutě, nápoje jsou osvěžující a mají blahodárné účinky především na trávení.
5c66965409240obrazek.png

Pokud máte rádi čerstvé sýry, pak Giuncata, jemný sýr z kravského mléka je velmi lahodný. Díky měkké a pružné konzistenci se skvěle hodí k dotvoření salátů. Kromě neochucené Giuncaty si můžete v La Formaggeria Gran Moravia koupit variantu s rukolou.  Má jemnou strukturu a patří k nejlépe stravitelným sýrům, díky čemuž je vhodný také pro malé děti. Sýr giuncata je skvělý v kuchyni pro přípravu teplých i studených pokrmů, je výborný do hlavních chodů i pro přípravu moučníků. My jsme ho použili do salátu a ochutnali ho jen tak samotný v rámci ochutnávky.
5c6696639f63eobrazek.png

Ochutnávku „zdravého jídelníčku“ doplnily zdravé jogurty, které v La Formaggeria Gran Moravia koupíte ve skleničkách, jež můžete v rámci ekologického přístupu vrátit na prodejnách a budou znovu použity. Jogurty jsme mohli ochutnat v různých příchutích, všechny byly skvělé.
5c66967526687obrazek.png

Naše testování

Jednotlivé recenze si budete moci přečíst v následujících článcích, kde se budeme věnovat každému produktů zvlášť. Pro inspiraci ale uvádíme některé z nadšených hodnocení už nyní. Největší úspěch sklidil tvrdý sýr Gran Moravia, ale velké nadšení vzbudily i syrovátkové nápoje, které některé účastnice akce vůbec neznaly a měly k nim před naší akcí negativní postoj. Což právě díky našemu testování změnily v nadšení. Bodovaly zejména ochucené syrovátkové nápoje, a to brusinková a syrovátka s exotickou příchutí manga s maracujou.5c6696ee1cf71obrazek.png

Syrovátku jsem dodneška nepila. Už to slovo mi přišlo divné. Po dnešní ochutnávce jsem úplně nadšená!“ uvedla Jana CH.

Jsem velmi mile překvapená, protože syrovátkové nápoje jsou velmi svěží a chutné. Baví mne i to, že jsou velmi zdravé. Je to pro mne inspirace, budu si je kupovat.“ to nám napsala Hana Š.

Syrovátku jsem ochutnala poprvé. Jako velké plus hodnotím výběr příchutí, chuť zdravého nápoje připomíná spíš ovocný džus nežli mléčný produkt. Chutná bezvadně“, uvedla čtenářka Petra

V našich článcích se můžete těšit na další recenze. Podívejte se na fotografie, jak jsme si akci hezky užili!Ochutnávku svých vybraných produktů připravil partner akce, italská společnost Brazzale Moravia s tradicí sahající do 17. století, která prezentované produkty vyrábí ve vlastní sýrárně v Litovli z českého mléka. Všechny tyto dobroty zakoupíte v síti prodejen La Formaggeria Gran Moravia, kterých je po ČR již 20.  


 

Reklama