643fcb5f570dabanner-1-PR-clanek-.jpg

Ucelená kolekce lýtkových punčoch, stehenních punčoch s krajkou a punčochových kalhot v nadčasových barvách je ideální pro každodenní nošení a komfort. Výrobky se vyznačují prvotřídní kvalitou, a jsou navíc nejlepším společníkem při dlouhém sezení, stání nebo cestování.

Mezi prvotní příznaky chronického žilního onemocnění patří bolesti a otoky nohou (zejména kotníků), pocit těžkých nohou nebo noční křeče. Mnozí z nás tyto projevy ze začátku většinou podceňují a přičítají je hlavně únavě nebo přicházejícímu stárnutí. Jestliže se však tyto problémy nezačnou řešit od začátku, hrozí další fáze onemocnění, u kterých již jen prevence nepomůže.

Rizikovými faktory tohoto onemocnění jsou mimo jiné dědičnost, věk, ženské pohlaví, obezita, a dokonce i těhotenství. Řadíme mezi ně rovněž vlivy životního stylu, například dlouhé stání i sezení, nedostatek vlákniny, nošení těsného spodního prádla, málo pohybu nebo kouření. Rizikovým faktorům, které se týkají našeho životního stylu, se můžeme zkoušet vyhýbat, co ale s těmi dědičnými? Rozhodně by bylo vhodné jim předcházet a jednou z možností je například kompresní terapie. Kompresní terapie je zavedenou léčbou chronického žilního onemocnění, která pomáhá zmírnit příznaky, jako jsou oteklé nohy, bolest nohou, pnutí nebo křeče, a dokáže také předcházet zhoršování metliček, křečových žil a dalších příznaků žilního onemocnění. Kompresní prádlo vyvíjí vnější tlak na nohy, tudíž stlačuje rozšířené žíly k sobě, aby se žilní chlopně opět uzavíraly a zabraňovaly tak zpětnému toku krve, a ta se neusazovala v dolních končetinách a nerozšiřovala žilní stěny. V rámci prevence křečových žil, bolestí a otoků se doporučují kompresní punčochy. S punčochami MAXIS RELAX PREMIUM rozhodně nešlápnete vedle. Jedná se o velmi vkusný, elegantní, a hlavně pohodlný kousek, který by rozhodně neměl chybět v žádném šatníku. Dopřejte svým nohám pohodlí a myslete na své zdraví včas!

643fcb95573acbanner-2-clanek-.jpg

Prvním preventivním krokem – navíc elegantním, módním a příjemným – jsou správně zvolené punčochy. Právě takové vyrábí česká společnost MAXIS z Valašského Meziříčí. Zcela novou kategorii v její nabídce zdravotních kompresních punčoch představuje luxusní módní řada RELAX PREMIUM. Pomáhají na mnoho způsobů: Snižují potíže počínající žilní nedostatečnosti, jejich použití je vhodné při výskytu drobných žilek na dolních končetinách. Je možné je použít jako prevenci rozvoje křečových žil v těhotenství či hlubokého zánětu žil. Vhodné jsou při cestování, kdy chrání před vznikem cestovní trombózy, při dlouhém stání či sezení. Mají odzkoušený správný gradient sestupu tlaku od kotníku směrem vzhůru. Vyvíjený tlak výrazně napomáhá cirkulaci krve v nohou, úspěšně tak tiší bolest a potlačuje vznik otoků.

K dispozici jsou jak stehenní punčochy a punčocháče, tak i podkolenky dokonce v pěti atraktivních odstínech. Nejjednodušší je koupit přímo na stránkách výrobce Zdravotní kompresní punčochy RELAX PREMIUM | medi-expert.cz.

643d0b25da404obrazek.jpgZdravotnický prostředek.

643d0b42b067fobrazek.jpgProstudujte si pečlivě návod k použití přibalený k produktu.

obrazek.jpg