Víte, jakou zdravotní pojišťovnu vybrat pro svoje miminko a jakým způsobem? Toto rozhodnutí bychom především neměli podceňovat. Přinášíme vám 3 tipy, jak si vybrat.

1. Váš spolehlivý partner pro zdraví

V první řadě stojí za posouzení ekonomická stabilita zdravotní pojišťovny, velikost sítě smluvních lékařů, a tudíž jistota ošetření, kterou vám v danou chvíli poskytuje. Ekonomickou stabilitou se rozumí například schopnost splácet závazky vůči zdravotnickým zařízením řádně a včas.

ZP

2. Příspěvky a benefity

Proč v prvním bodě hned nezazněly příspěvky a bonusy? Ty jsou samozřejmě dalším aspektem výběru, avšak neměly by být hlavní prioritou. Nabídku výhod (příspěvků) má každá pojišťovna rozdílnou. Je tedy na každém pojištěnci, která mu bude vyhovovat. Zdravotní pojišťovny také kromě příspěvků nabízí další služby, jako jsou například slevy, možnost kontrolovat své zdraví online, využívat výhodné cestovní či úrazové pojištění a další.

3. Chci spolehlivost, ale i benefity

Spojením předchozích dvou priorit a kritérií získáme téměř ideální zdravotní pojišťovnu, která nám bude vyhovovat ve všech směrech. Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR (ZP 211) splňuje obě kritéria, a to jak ekonomickou stabilitu, tak zajímavou nabídku benefitů. V loňském roce byla zvolena lékaři a řediteli nemocnic jako Zdravotní pojišťovna roku 2015 a je jednou z ekonomicky nejstabilnějších zdravotních pojišťoven ČR.

K těhotným ženám a maminkám je velice štědrá. Mezi benefity pro rok 2016 zahrnula příspěvek až 800 Kč například na předporodní kurz pro těhotné, epidurální analgezii, monitor dechu, plavání s dítětem, či vyšetření související s těhotenstvím, která nejsou hrazena z veřejného zdravotního pojištění. V kompletní nabídce nechybí ani příspěvky na očkování!

ZP

Jak mohu sebe nebo své miminko přihlásit?

Své miminko můžete k ZP 211 přihlásit jednoduše online na oficiálních stránkách ZP 211. Stejně tak můžetepřihlásit i sebe. Nečekejte na poslední chvíli, aktuálně přijímají přihlášky pouze do 30. 9. 2016!

Zajímá vás více informací o Zdravotní pojišťovně ministerstva vnitra? Navštivte oficiální web či Facebook.

Reklama