Existuje tolik výhod dobrého sexu. Poskytuje nám energii, dělá nás šťastnější, umožňuje nám se cítit pohodlněji s naším tělem a je to celkově posilující zážitek. Zejména v případě, že se těmto milostným radostem oddáváte s tím pravým. Přesto je třeba dbát na své zdraví. Zejména my ženy můžeme často trpět problémy v intimních partiích, které s naší fyzickou i duševní pohodou můžou udělat pěknou paseku...
5bb20c6dac219obrazek.jpg

Před sexem

Tato chyba se týká zejména těch párů, které se snaží o miminko. Existuje jakési přesvědčení, že pokud nebude mít dvojice sex pravidelně a bude čekat na období ovulace kvůli tomu, aby byly mužovi spermie silnější a bylo jich více, je to chyba. Podle odborníků nedostatek ejakulace po více než sedm dní může ve skutečnosti ohrozit kvalitu spermií. Pokud se snažíte otěhotnět, doporučuje se nečekat a konat.

Během sexu

Zdravý sexuální život přichází až po upřímné komunikaci mezi partnery. Otevřená komunikace vám může pomoci popsat to, co děláte a nemáte v tuto chvíli ráda a je to zásadní aspekt nastavení hranic. Děláte-li něco, co je vám nepříjemné, případně vás bolí, může vést zejména k psychické blokaci a možným zdravotním potížím. Psycho-somatické problémy jsou velmi častým důvodem, proč v ženském těle dochází k problémům v oblasti močových cest a intimních partií.

Další zásadní chybou je stále stejný sex, stejný průběh, stejný scénář. Máte chuť na sex? Tak na nic nečekejte a zahajte akci. Odborníci jsou toho názoru, že hlavní chybou je, když je muž vždy iniciátorem sexu, čímž si nastaví nerovnováhu ve vztahu. Obecně platí, že muži chtějí být intimně pronásledováni svými partnerkami stejně jako ženy.

Po sexu

Asi tou největší chybou, které se ženy po sexu dopouští, je fakt, že si po aktu nedojdou na toaletu.
Je důležité, aby se po sexu vyplavily všechny nežádoucí bakterie z ženského těla. Proto je dobré vypít sklenici vody před sexem a „po“ si odskočit, abyste nedaly prostor pro možné infekce nebo záněty močových cest. A žádné strachy, není to žádné faux-pas. Myslete na to, že zdraví je nejdůležitější.
V případě, že by vaše potíže přetrvávaly i v případě, že tyto preventivní kroky děláte, bylo by vhodné, aby se partner nechal vyšetřit.

Také si přečtěte: