Zdravím a přeji krásný den.

Výhry v životě mám rozdělené na rodinné, v lásce a finanční.

Rodinné – mám tři zdravé dospělé děti a vnučku 17 let, krásnou a zdravou. Co více si přát, to již samo o sobě považuji za tu největší výhru v mém životě. Když vidím u sousedky Milenky její těžce nemocnou vnučku, o kterou se stará sama, protože její dcera se odmítá o své dítě starat, čím dále více si vážím zdraví svých dětí a své vnučky. Prosím neodsuzujte mě, ale děkuji tomu Pánu nahoře, že mě tohoto neštěstí ušetřil. Neumím si tuto situaci představit, jak bych to snášela.

V lásce – moje první manželství s alkoholikem jsem musela ukončit i přesto, že máme spolu dvě děti. Druhé manželství, nejen alkoholik, ale ještě chlap, který nesměl vidět sukni. Opět – rozvod, bez ohledu, že máme spolu dceru. Konečně třetí manželství, a to v pozdním věku, konečně chlap, který z těchto dvou mě zásadně odporných vlastností nemá ani jedinou. Ne že by byl svatý, také se pohádáme, ale to jsou maličkosti o zcela v podstatě bezvýznamných drobnostech. Zbytečně se neříká, kde není kostelíčka, není kázáníčka.

Finanční – několik malých výher bylo, patřičně jsem si jich i užila. Příkladně mikrovlnná trouba, nějaký menší obnos, nejvyšší 2500 korun a různé drobnosti.

Ovšem schválně jsem neuvedla v pořadníku tu nejdůležitější výhru, a to je zdraví, které si nikde nekoupíme ani nevyhrajeme. To je v životě výhra nejvyšší a nejdůležitější. Jistě mi dáte všichni za pravdu, a proto přeji všem ženám-in, včetně redakce, jenom a jenom zdravíčko do dalšího nového roku, který se neodvratně blíží.

Zdraví Věrulinka


Mojí výhrou je dcerka...
Psal se rok 2002 a já jsem s mým nynějším manželem chodila skoro dva roky. Zrovna přišel o práci, a tak vzal první nabídku, kterou dostal. Znamenalo to na celý týden odjet pryč a vracet se jen na víkend. Pro mě byli noci strávené osamoceně hrozné, protože jsem v té době chodila do čtvrtého ročníku Obchodní akademie, snažila jsem se večer alespoň učit, aby mi to rychleji utíkalo. A znáte to, přišel víkend a my se z postele ani nehnuli. Tenkrát jsem jen tak mimo řeč prohodila, že by to bylo pěkné otěhotnět, odmaturovat a hned nastoupit na mateřskou dovolenou. A co čert nechtěl, moje slova se vyplnily. Uběhl měsíc a já nic neřešila. Mamce jsem to nechtěla říct, protože jsem se bála reakce: „Nemáš hotovou školu, to nejde.“ Pořád jsem to odkládala.

Uběhly měsíce tři a pořád jsem to věděla jen já, manžel (přítel) a spolužačky, které mi fandily. Nastal čas vánoční, a já si řekla, že bych to mohla dát mamce – babičce pod stromeček. Jenže zrovna umřel jeden jí hodně blízký přítel, a to mi nepřipadalo v tu chvíli dobré. Čekala jsem do Silvestra a pak už jsem odvahu zase ztratila. Čekal nás maturitní ples a týden před ním se to od spolužaček dozvěděla třídní učitelka, která k mému překvapení tuto zprávu vzala skvěle. Ptala se, jak se cítím a jak to vlastně probíhá. V tom týdnu jsem absolvovala odběr krve, na vyšetření zdraví miminka. Čekala jsem telefon den, dva, tři a nic.

„Tak je všechno v pořádku,“ řekla jsem si. Přišel čtvrtek a já s přítelem jsme jeli k mojí mamce vypůjčit pléd k šatům. Sedli jsme si ke stolu a od mamky přišla otázka, zda jsem nemocná. Netušila jsem, o co jde, a tak jsem odpověděla, že ne. Podívala se na mě a jen mi oznámila, že volala sestřička, že mám přijít na ultrazvuk. V tu chvíli mi bylo jasné, že už všechno ví. Nebyla jsem schopna říct ani fň. Čekala jsem křik, ale mamka jen řekla, že jsem si zkazila život. Řekla jsem, že ne.

A v tu chvíli začal boj. Boj o lásku a přízeň mojí mamky. Bála jsem se, že mě odmítne a nebudeme mě chtít už nikdy vidět. Dva týdny jsme spolu nemluvily, ale nakonec se ledy prolomily, když se mě zeptala, kdy mám vlastně porodit. Datum 27. 6. 2003 vyvolalo zděšení, hrozby a nakonec starostlivé řeči. Naše Verunka se narodila přesně na druhý termín porodu, 13. 7. 2003. Porod to byl celkem komplikovaný, ale za ty slzy v očích babičky a tatínka to stálo. Teď je babička šťastná, že má vnučku… a já vyhrála.

Elena

Někdy mám pocit, že jsem v životě získala víc těch výher hmotných než duševních. Ne že by se mi v soutěžích nějak extra dařilo, ale v osobním životě je to přece jen o něco horší.

Mám sice za sebou úspěšné absolvování maturitní zkoušky, což pro mě byla obrovská výhra, ale nějak ji ubil ten fakt, že se mi v tu samou dobu rozváděli rodiče. Sice už jsem byla skoro dospělá, ale i tak mě to velice zasáhlo a ještě pořád se s tím srovnávám. Další pro mě velká výhra je můj přítel, kterého jsem potkala na škole a se kterým už 5 let žiju. Neříkám, že je to pořád jen procházka růžovým sadem, ale mám v něm obrovskou podporu a to je pro mě důležité.

Nebylo jednoduchý se odstěhovat 80 km daleko od rodiny, ale hrozně moc mi pomohli přítelovi rodiče, kterých si velice vážím a má je moc ráda. Zrovna teď bych ale jednu výhru potřebovala ze všeho nejvíc, a bylo by to zdraví pro mou babičku. Už pár měsíců nás trošku zlobí a odmítá jíst. Mám z ní pocit, že nějak přestává mít chuť k životu a my si s ní vůbec nevíme rady. Nepomůže domlouvání po dobrém ani po zlém. Se svou tvrdohlavostí nás pomalu válcuje a my propadáme zoufalství.

V takových chvílích si člověk nejvíc uvědomí, jak je zdraví důležité. Vím, že pokud ona sama nebude chtít, tak jí vůbec nic nepomůže, ale ta představa je šílená...

Gabra11

Moje výhra je spojena s číslem dvě.
Moje výhra je v tom, že mozek má dvě poloviny –  jednu myslící a jednu tvořící.
Moje výhra jsou mé dvě ruce – poslušné a pracovité.
Moje výhra jsou mé dvě děti – zdravé, šikovné.
Moje výhra před dvěma lety – zatím největší bylo DVD a oběd za 1.000 korun.
Moje výhra na ženě-in by mohla být i za 2dvě inspirace, které jsem zkoušela ve dvou volných dnech a učila se balit dárky a snad inspirují alespoň další dvě ženy-in.

Zdraví tetička25

Všechny tyto příspěvky jsou oceněny 500 body do Velké vánoční soutěže! Děkujeme!

Reklama