Inteligentní telefon iPhone a tablety iPad nebo iPod Touch se už dávno staly pro řadu uživatelů zdrojem informací. K těm nejužitečnějším patří mobilní aplikace Elektronické zdravotní knížky (EZK), která umožňuje pacientovi a jeho lékaři mít online dostupné informace o zdravotním stavu.

EZK

Inteligentní telefon iPhone a tablety iPad nebo iPod Touch se už dávno staly pro řadu uživatelů zdrojem zábavy, ale také informací. K těm nejužitečnějším patří mobilní aplikace Elektronické zdravotní knížky (EZK), která umožňuje pacientovi a jeho ošetřujícímu lékaři mít online dostupné informace o svém zdravotním stavu. S touto novou aplikací, která je pro všechny uživatele EZK zdarma, přišla Všeobecná zdravotní pojišťovna.

Novou mobilní aplikaci pro iPhone si od února 2012, kdy byla spuštěna, stáhlo na šest tisíc lidí. Její výhody a přínosy jsou nesporné. Jste na pohotovosti a nemůžete si rychle vzpomenout, jaký lék užíváte? Ukažte lékaři obrazovku svého inteligentního telefonu a nemusíte namáhat paměť. Mobilní aplikace Elektronická zdravotní knížka má i řadu dalších praktických funkcí. Lze tam najít záznamy
o provedených vyšetřeních, základní informace o zdravotním stavu včetně prokázaných alergií či prodělaných očkováních, aktuální stav zdravotního pojištění i vyúčtování uhrazené zdravotní péče.

Navíc již na začátku května 2012 bude spuštěna aplikace EZK také pro mobilní telefony s operačním systémem Android. Díky tomuto rozšíření může mít své zdravotní záznamy neustále u sebe daleko více uživatelů - podíl chytrých telefonů na trhu mobilních telefonů totiž neustále roste.

Jak s aplikací pracovat, názorně ukazuje propagační video na YouTube:

Mobilní aplikaci pro iPhone a iPad lze zdarma stáhnout na iPhone AppStore:

Reklama