Třináctka byla pro čtenářku Věrulinku asi začarovaná. Její manžel měl zdravotní problémy a do toho jim před Vánoci odešlo doma několik spotřebičů. Ale když nejde o život...

Máte pravdu, milá Věrulinko, když nejde o život, jde o NIC. Moc Vám děkuju za příspěvek a PF a přeju krásný den i celý nový rok.


Zdravím a přeji krásný den.

Zrovna včera jsem se probírala v myšlenkách rokem 2013 a snad ta 13 pro nás doma byla nějaká začarovaná. Věřím že 2014 - 14, bude lepší. Nejen že jsem narozena 14. dne v měsíci, ale za pár dní mi bude 64. Je to jakási shoda s číslem 14, tak věřím v lepší rok.

veru pf

U nás to bylo nejen finančně, ale i zdravotně špatný.

Vezmu zdravotní stránku mého manžela.

V únoru 2013 prodělal mozkovou mrtvičku, na štěstí slabou, je v pořádku. Ale ono to nestačilo, začátkem listopadu začal vidět dvojitě. A jé jej, co to je? Začala jsem hledat na internetu, no, nic dobrého jsem se nedočetla. Manžel na moje hlášky, aby šel k očnímu, vždy odpověděl, jak to přišlo, tak to odejde. Že by mě tímto uklidnil říci nemohu, opak byl pravdou. Po více jak 10 dnech, jsem na něj šla zhurta, že musí jít k očnímu, nebo chce oslepnout? Nakonec sám uznal, že mám pravdu a požádal našeho věrného kamaráda, který ho odvezl do Kutné Hory na oční. Lékařka nic nenašla a odeslala manžela na neurologii. Druhý den jel na neurologii, kde lékařka vyloučila mrtvičku, protože na tu já měla podezření. Možná to z vás děvčata plno nevíte, ale mrtvička může proběhnout jako chřipka. To mě uklidnilo, ale její sdělení, že léčba bude dlouhodobější moc ne. Dostal léky, vitamíny, ale veliká škoda, tím, že bere léky na ředění krve a to od roku 2002, mu nemohla dát injekci, která by léčbu urychlila. Jsme závislí na autě a já řidičák nemám. Ovšem náš kamarád byl pohotový a na moje nářky odvětil, a já jsem tady na co? Kdykoliv zavolejte a jsem tu a jedeme. Díky Bohu, kluci si vzájemně pomáhají. Všechny nákupy před Vánoci objezdil s námi on, náš zlatý Jarda. Léky zabraly a manžel už jezdí sám, hurá, sláva.

A nyní tu materiální stránku, co se nám přihodilo.

Od léta jsem říkala manželovi, mě teče vlažná, až teplá voda místo studená. Jsme oba laici, nerozumíme tomu a jak říkávala moje babička, celý život se učíme a stejně umřeme blbý, asi na tom něco je. Ano, jsme poučeni, ovšem naše neznalost nebyla zrovna levná, stála nás 15 000.- Kč. Odešlo čerpadlo ve studni, ale záhadným pohledem na věc. Když se něco rozbije, to chápu, nejde to. Ale čerpadlo bylo rozbitý a voda tekla dál, ale za to jelo nonstop a nám najelo na elektřině o 11. 000.- víc o proti rokům předešlým. Opravář s manželem jeli koupit nové čerpadlo, to manžel ještě nemohl jezdit za 4. 000.- Kč a máte to 15 000.- před Vánoci dárek jako hrom. Šok to byl velký jeden za druhým, ale když nejde o život jde o co? Však všechny víte co se říká. Slušně řečeno o NIC.

Ono nemůže být u jednoho nikdy, zase rčení které platí. Za týden nám přestaly jít kukačky nástěnné hodiny, po té odešla Mikrovlnka a těsně před Štědrým dnem mi odešel mobil, tedy baterie v něm.

Ježíšek od nejmladší dcery byl hodný, mobil jsem dostala od ní, sice starší, ale mě stačí, já bych stejně neuměla s těmi složitými a dala nám pod stromeček mimo dárečků penízky na Mikrovlnku, kterou hned manžel po svátcích koupil. Je to hrozný, jak si člověk zvykne na techniku a nemá jí, to ohřívání jídla bez ní, už mi nešlo. Při tom většinu života jsem žila bez Mikrovlnky a najednou jsem byla jako bezruká.

Přeji Vám všem děvčata, přeji redakci krásný Nový rok a plné nůše zdravíčka, bez něj stojí život za prd a věřte mi, že vím, o čem píši.

Zdraví Věrulinka

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Rok 2013

  • Co vám přinesl rok 2013?
  • Jak na něj vzpomínáte?
  • Co se vám vloni povedlo a nepovedlo?
  • Stalo se ve vašem životě něco zásadního?

Prosím, další příspěvky už neposílejte, za chvíli se dozvíte, kdo vyhraje, a to knížku Sexy vrásky a velké lásky, kterou napsala India Knightová (nakl. JOTA).

obal

Reklama