Optimální váha, zářící pleť, fungující imunitní systém a duševní pohoda je přáním snad každého z nás. Předpokladem jeho naplnění je hlavně zdravý organismus, který je schopen bránit se nepříznivým vlivům, vstřebávat živiny, které potřebuje, což v neposlední řadě souvisí i s tím, jak se celkově cítíme. Udělejte něco pro sebe a využijte slunné léto k očistě i výživě organismu, aby opět fungoval tak, jak má.

Místo chemie konzumujte ovoce a zeleninu

ovoce

Na všechny tyto obtíže existuje jednoduchá rada. Nezatěžujte své tělo chemickými preparáty, stačí jíst dostatečné množství ovoce a zeleniny. V létě navíc máme širokou sezónní nabídku, díky které si můžeme být jistí, že konzumujeme něco opravdu čerstvého.  Věděli jste například, že mrkev nezlepšuje jen zrak, ale také trávení? To samé platí i o citrusových plodech. Na pleť vám zase pomohou okurky, které ji čistí, a zelí pro její lepší kvalitu.

Otázkou je, zda sníme dostatečné množství těchto potravin, aby to mělo opravdový vliv na naší tělesnou i duševní kondici. I když ráno snídáme mističku ovoce, k obědu si dáme zeleninovou polévku a večeříme salát, často to nestačí.  Například díky tepelné úpravě ztrácí zelenina velké množství živin. Vy máte sice dobrý pocit, že jste udělali něco pro své zdraví, ale často to bohužel končí jen u toho pocitu.

šťáva

Pijte šťávy a buďte fit!

ovocePokud jste už v koncích s tím, jak do sebe dostat více živin a vitamínů, máme pro vás jednoduchou pomoc a to je odšťavňování.  Nejenže čerstvé šťávy z ovoce a zeleniny jsou chutné, ale také zdravé a dostanou vám do těla tolik zdravých látek, kolik potřebujete. Nejrychlejším řešením je začít si kupovat fresh džusy. I když název „fresh“ není úplně přesný, neboť v obchodě mohou být vystaveny už několik dní a navíc jejich cena je poměrně vysoká. Vhodnější variantou je pořídit odšťavňovač domů a míchat si opravdové   freshe podle chutě a nálady.

Jestli se obáváte nepořádku v kuchyni a komplikované obsluhy těchto domácích spotřebičů, děsíte se zbytečně.  Například s odšťavňovači Catler  si svojí denní dávku zdraví a krásy připravíte velice jednoduše a rychle. Vzhledem k tomu, že jejich sítko je z mikrovláken, které má 40 000 otvorů, můžete si být jisti, že vám neuteče jediný vitamín. Díky ostří, zpevněné titanem, vám z použitých surovin nezůstane nic než suché kousky dužiny. Navíc s modelem Catler JE 4011 můžete dále připravit pyré na polévku nebo čerstvou a zaručeně zdravou přesnídávku pro nejmenší členy rodiny.  Osvěžující letní variantou je froojie, který si můžete s tímto modelem sami vyzkoušet. Jedná se o koktejl, jehož základ tvoří právě vytvořené ovocné či zeleninové pyré. Doplněním šťávy získáte opravdovou vitamínovou pecku.

šťáva

Více informací najdete www.catler.cz nebo na www.catler.cz/odšťavňovače

Líbí se vám? Zapojte se do naší soutěže!

Najdete ji v rubrice soutěže ZDE (klikni).

Reklama